اعطای تسهیلات به واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:04 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۸۰۴۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده افراد نیازمند در مناطق سیل زده تسهیلات می دهد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به همین منظور تفاهم نامه ای بین بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام امضا شد.
موضوع این تفاهم نامه؛ کمک در تامین بخشی از نیازهای مالی مورد نیاز بازسازی جهت؛ تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی اسیب دیده در سکونتگاه های شهری و روستایی مناطق سیل زده است.
 تسهیلات اعطایی ستاد بلاعوض خواهد بود .
 
رئیس بنیاد مسکن هم از تخصیص بیش از 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات و وام بلاعوض برای واحدهای آسیب دیده از سیل خبر داد .
 
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام­ هم با بیان اینکه رویکرد ما بعد از رونق شرکت های تولیدی غیر ماندگاری است گفت: ­در یکسال گذشته بیش از 45 شرکت فعال و به مردم واگذار شد .
 
 محمد مخبر در حاشیه ­امضا تفاهم نامه تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده در مناطق سیل زده استانهای کشور­ در جمع خبرنگاران گفت: برای افرادی که توان مالی برای تعمیر یا احداث واحدهای خود را ندارند ستاد فرمان امام وارد کار می شود و در مرحله اول به 20 هزار واحد با معرفی بنیاد مسکن تسهیلات پرداخت می شود .
 
وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام ، مبلغ 30 میلیارد تومان به عنوان بخشی از هزینه های تعمیر وتکمیل واحدهای آسیب دیده پرداخت خواهد کرد.
 
وی تصریح کرد: ما سیاست جایگزینی واردات را در پیش گرفته ایم و بنیاد برکت با کارخانه های کوچک و متوسطی که به هر دلیل فعالیت نمی کنند مشارکت می کند، اگر بتوانیم همین سیاست را در کارخانه های بزرگ و غیر فعال در پیش بگیریم نقش اساسی در این بخش ایفا می کنیم .
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ما واسط بین دولت هستیم و رویکرد ما غیر ماندگاری است و بلافاصله بعد از رونق شرکت ها و تولیدکنندگان ،خارج می شویم و به وسیله بورس و یا خارج از بورس شرکت ها را واگذار می کنیم.
وی بیان کرد: تابع سیاست های کلی نظام هستیم و اولویت ما مردم هستند .
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°