سکونت 19 میلیون نفر در محلات حاشیه نشین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:12 - چهارشنبه 01 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۸۰۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت : 19 میلیون از جمعیت 60 میلیون شهرنشین کشور در محلات حاشیه نشین کشور و 8 میلیون نفر نیز در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور سکونت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تقی رستم وندی در صد و هفدهمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران درباره اقدامات و عملکرد دستگاه‌ها و نهادهای فعال در محلات حاشیه‌نشین افزود : جلسه امروز شورای اجتماعی دومین جلسه با موضوع سکونتگاه‌های غیررسمی بود که بهتر است آن‌ها را به عنوان محلات هدف بازآفرینی شهری تعبیر کنیم.
 
وی گفت : طی این دو جلسه دستگاه‌های مختلف دولتی نسبت به ماموریتی که در امدادرسانی، خدمات اجتماعی و سلامت اجتماعی داشتند ، گزارش‌ های مفصلی در حوزه‌های امنیت ، اشتغال ، آموزش ، بهداشت و سلامت ارائه کردند.
 
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه امروز هم‌افزایی و انسجام خوبی در حوزه برنامه‌ریزی در همه دستگاه‌ها ایجاد شده است افزود : سال 98 آغاز یک تحول عمده در حوزه اقدامات و مداخلات دستگاه‌های دولتی در محلات هدف بازآفرینی شهری است.
 
وی با بیان اینکه جمعیتی حدود 11 میلیون در محلات حاشیه نشین کشور ساکن هستند گفت : حدود 8 میلیون نفر نیز در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور ساکن اند که جمعیت بزرگی را شامل می شود در واقع 19 میلیون از جمعیت 60 میلیون شهرنشین کشور در این مناطق ساکن هستند که مشکلات خود را دارند و به فقر شهری، مشکلات کالبدی مسکن ، پسماند، عقب‌ماندگی از نظام آموزشی و پایین بودن بهداشت مبتلا هستند.
 
رستم وندی با بیان اینکه باید با هم‌افزایی همه دستگاه‌ها در این محلات اقدامات و مداخلات لازم شکل بگیرد افزود: در جلسه امروز مقرر شد که یک کارگروه ویژه ای تشکیل شود تا موضوع مهاجرت معکوس که در برنامه ششم توسعه به آن اشاره شده است را مد نظر قرار دهد و برنامه‌ای برای آن تدوین کند.
 
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه همچنین امروز در حوزه امنیت و اشتغال الگوهای مناسبی ارائه شد گفت : نمونه آن ائتلافی است که بین هلال احمر ، سازمان فنی و حرفه ای ، معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری و وزارت کشور ایجاد شده است تا در حوزه اشتغال فعالیت کند و تلاش می کند در 22 استان کشور مدل خاصی را که در حوزه کارآفرینی طراحی شده است به اجرا دربیاورد . امروز هم نمونه موفقیت از کارآفرینی را در شهر کرمان شاهد بودیم.
 
وی ادامه داد : به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سال 98 سرآغاز یک تحول خوب در حوزه مداخلات در این سکونت گاه‌ها باشد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°