تدارک 30 هزار بسته لوازم خانگی برای سیلزدگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:17 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۸۱۶۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
مدیرعامل بنیاد برکت: 30 هزار بسته لوازم خانگی برای آسیب دیدگان سیل تدارک دیده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سعید جعفری در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر با اشاره به ارسال بسته های کالایی گفت: از ویژگی های این بسته ها این است که همه از کالاهای تولید داخل است، مثلا تامین یخچال ایرانی باعث شده که چند احد تولیدی که نیمه تعطیل بودند دوباره به مدار تولید بازگردند.
 
تدارک 30 هزار بسته لوازم خانگی برای سیلزدگان 
 
او در باره تفاهمنامه ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مسکن گفت: هدف این تفاهمنامه  کمک به آسیب دیدگانی از سیل است که بضاعت تکمیل خانه هایشان را ندارند و جامعه خیران متعهد شده است که برای تکمیل 20 هزار واحد مسکونی کمک کند و در مرحله اول نیز 30 میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است و جزئیات اجرایی آن را هم دوستان بنیاد مسکن مشخص می کنند. 
 
 مجید جودی مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن نیز در باره تفاهمنامه با ستاد اجرای فرمان امام گفت: میزان وام و کمک بلاعوض اختصاص یافته تکافوی احداث کامل خانه های تخریبی را نمی کند. حدودا برای احداث واحدی 60 متری روستایی به طور متوسط 70 میلیون تومان نیاز است که 50 میلیون آن را تسهیلات و بلاعوض پوشش می دهد و بقیه آن را باید خود افراد تامین کنند، اما افرادی هستند که بضاعت تامین آورده شخصی ندارند و این تفاهمنامه برای کمک به این افراد امضا شده است.  
 
تدارک 30 هزار بسته لوازم خانگی برای سیلزدگان 
 
او با با اشاره به حجم بالای تخریب ها در 3 استان لرستان، گلستان و خوزستان گفت: 169 هزار واحد مسکونی در 29 استان از سیل آسیب دیده اند که از این تعداد 63 هزار واحد باید کاملا بازسازی و احداث شوند که برای هر واحد احداثی در شهرها 50 میلیون قرض الحسنه و 12 میلیون بلاعوض و هر واحد روستایی 40 میلیون قرض الحسنه و 10 میلیون بلاعوض پرداخت می شود.   
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°