بسته شدن مجدد سامانه همتا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:25 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۸۳۶۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
با دستور ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، واردات تلفن های همراه مسافر، بیش از یک دستگاه ممنوع شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور گفت: ستاد مبارزه با کالای قاچاق مجددا در دستورالعملی از 30 اردیبهشت ماه سامانه همتا را می بندد که این کار حتما در بازار موبایل و تامین بازار مورد نیاز تاثیر جدی خواهد داشت و موجب افزایش قیمت ها می شود.
 
غفوریان به موضوع تغییر شماره سریال گوشی های تلفن همراه نیز اشاره کرد و گفت: برخی از فروشندگان توسط نرم افزارهایی شماره سریال گوشی ها را تغییر میدهند که تنها 3 روز فرصت دارند تا از این تغییر تلفن همراه را فعال کنند و سپس سیستم این تغییر را شناسایی و دستکاه آنها را بلاک میکند.
 
وی افزود: این فروشندگان از این فرصت 3 روزه سعی در فروش گوشی های قاچاق میکنند که مردم میتوانند از طریق کد دستوری #7777* و وارد کردن شماره سریال گوشی استعلام گوشی تلفن همراه خود را دریافت کنند.

غفوریان رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور با اشاره به آغاز طرح رجیستری در اواسط سال 96 برای جلوگیری از قاچاق تلفن همراه، گفت: این طرح با بعضی از برندهای معروف شروع شد و تا اوایل سال گذشته و پایان طرح، تمام برندهای تلفن همراه زیر بار این طرح رفتند و فروشندگان موظف شماره سریال گوشی ها را در سامانه همتا ثبت کنند و عوارض گمرکی آنها را نیز پرداخت کنند، پس از اجرای طرح سامانه همتا نیز بسته شد.
 
غفوریان افزود: تقاضای تلفن همراه کشور در ماه 1 میلیون 200 هزار دستگاه است که  پس از اجرای این طرح به 500 هزار دستگاه در ماه رسید و تقاضای بازار تامین نشد، لذا قیمت گوشی تلفن همراه به شدت افزایش یافت و باعث رکود بازار موبایل گردید.
 
وی اضافه کرد: این رکود بازار باعث شد که سامانه همتا دوباره بازگشایی شود و فروشندگان از طریق مسافری کالای خود را وارد کشور کنند که باعث رونق مجدد بازار موبایل گردید. 
 

برچسب ها: تلفن همراه ، ریجستری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°