پورشه قاتل، طغیان اشرافیت نوکیسه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:51 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۹۸۴۱۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
کارشناس اجتماعی: رفتار و سخنان راننده پورشه سوار نمودار ذهنیت سخیفِ اشرافیت نوکیسه است که به لحاظ اجتماعی و فرهنگی متعلق به طبقات پایین جامعه، ولی به لحاظ کسب ثروت یک شبه یا از طریق رانت به طبقه اشرافیت پریده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  احمد نادری رئیس موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران با بیان این مطلب گفت: طبقه نوکیسه خاص ایران نیست، اما التهابات اجتماعی و اقتصادی این طبقه را قدرتمندتر و گستاخ تر کرده است. صحبت های این فرد که گفته « کشته ام که کشته ام دیه اش را میدیم»  نمودار نظام ارزشی خاص این طبقۀ ذاتا فرومایه و ظاهرا شیک و اشرافی است. این طبقه می خواهد با تظاهر به داشتن پرستیژ اجتماعی کسب کند برای همین هم وهم او را برداشته تا از بالا به مردم نگاه کند.
 
پورشه قاتل، طغیان اشرافیت نوکیسه 
 
این کارشناس با بیان این که ثروتمندان و بازاریان سنتی اصالت و شرافت دارند گفت: همین اصالت مانع از خودنمایی و تحقیر دیگران می شود، متاسفانه مسیری که بعد از جنگ طی شد اشتباه بود و همان اشتباه و اختصاصی کردن اقتصاد باعث ایجاد این طبقه نوکیسه شد.      
 
نادری گفت: از طرفی هم قوانین و مجازات های ما هم باز دارنده نیست، باید مجازات این قبیل افراد به نحوی باشد که مایه عبرت دیگران شود.  
 
پورشه قاتل، طغیان اشرافیت نوکیسه
 
سردار معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان نیز با اشاره به جزئیات حادثه گفت: بنابر قانون خودروی مجرم و خاطی به مدت یک هفته توقیق شده و این مجازاتی مضاعف برای خاطی است به علاوه متناسب با تخلفات دیگر نیز خاطی جریمه خواهد شد. پرونده راننده نیز به قضائیه ارسال شده است.
 
او همچنین درباره اقدامات پلیس برای برخورد با این قبیل رانندگان گفت: از طریق نیروی انتظامی طرح هایی ابلاغ شده تا با این افراد برخورد قانونی شود از جمله طرح ظفر 5 که در دست اجرا داریم.
 
پورشه قاتل، طغیان اشرافیت نوکیسه 
 
پورمختار عضو کمیسیون قضایی مجلس هم با اشاره به این که قانون داریم و قوانین هم بازدارنده هستند افزود: رفتار این قبیل افراد تعمدی است و اصلا اینها با آگاهی از این که رفتارشان ممکن است جان دیگران را بگیرد به خیابان می آیند و این که بدون ترس و شرم هم می گوید
 «کشته ام که کشته ام دیه اش را می دهم» نشان می دهد که قتل عمد رخ داده و باید به عنوان قاتل، مجازات شوند.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°