بهره برداری از طرح های زیربنایی در آذربایجان غربی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:30 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۶۹۸۵۷۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
چند طرح زیربنایی و خدماتی در شمال غرب کشور با حضور روحانی به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
طرح‌های توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی استان آذربایجان غربی با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
آبگیری سد مخزنی کرم آباد ، سد انحرافی بویلاپوش خوی، کانال انتقال آب و شبکه آبیاری سد سیلوه پیرانشهر، ساختمان سد سردشت و تصفیه خانه آب سردشت از جمله مهمترین این طرح ها بود.
آقای روحانی در مراسم آبگیری سد کرم آباد با قدردانی از تلاش‌های دست اندرکاران اجرای این پروژه‌ها، گفت: مطمئناً افتتاح این طرح ها موجب آبادانی بیشتر استان آذربایجان غربی و توسعه کشور خواهد شد.
رئیس جمهور با بیان اینکه برنامه دولت یازدهم و دوازدهم افتتاح 62 سد ملی و استانی بوده است، افزود: از این تعداد تا کنون ۴۰ سد ملی و ۱۰ سد استانی به بهره برداری رسیده است.
به گفته آقای روحانی در این دولت همچنین هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آبرسانی سالم ، ۸ روستا به شبکه برق و روزی ۱۰ روستا به شبکه سراسری گاز متصل شدند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش، توسعه امروز ایران را نتیجه اتحاد همه آحاد ملت دانست و تاکید کرد : افتتاح طرح های بزرگ در شرایط کنونی لذت و شیرینی بیشتری دارد چرا که نشانه استقامت کشور در شرایط تحریم است.
آقای روحانی با اشاره به عقب نشینی فوری رئیس جمهور آمریکا از تهدیداتش علیه ایران ، گفت: این نشانۀ عظمت و بزرگیِ ملت ایران است ، ملتی که در برابر قلدرها تعظیم نمی کند.  
سد كرم آباد، پنجمين سد آذربايجان غربي است كه خارج از بستر رودخانه احداث مي شود.
اين از نوع خاكي با هسته رسي است و ارتفاع آن از بستر 43 متر و از پي سنگي 55 متر حجم عمليات خاك ريزي آن حدود 5 ميليون 650 هزار متر مكعب است.
ذخيره مخزن اين سد حدود 54 ميليون متر مكعب و ظرفيت تنظيمي آن حدود 57 و نيم ميليون متر مكعب است.
با بهره برداري از طرح سد كرم آباد علاوه بر اينكه 250 هزار تن انواع محصولات كشاورزي به توليد كشور اضافه مي شود براي 15 هزار نفر نيز به صورت مستقيم و غير مستقيم زمينه اشتغال فراهم مي شود.

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°