دستگیری 528 دزد و مالخر، تشکیل777 پرونده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:45 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۹۸۵۷۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
فرمانده انتظامی پایتخت: طرح «رعد 25 » پلیس پایتخت در 48 ساعت گذشته اجرا شد که طی آن 20 باند سرقت منهدم و 528 سارق و مالخر دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  سردار حسین رحیمی در دومین مرحله از طرح رعد سال 98 که امروز، سه‌شنبه 31 اردیبهشت، در محل پلیس پیشگیری پایتخت برگزار شد اظهار کرد: در روزهای میانی ماه رمضان با برنامه‌ریزی و تلاش همکارانم در 48 ساعت گذشته با اجرای 333 حکم قضایی 528 سارق و مجرم که در سرقت از منزل، کیف قاپی، گوشی قاپی فعالیت داشتند دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در این مرحله بالغ بر 168 دستگاه خودرو و موتور سیکلت که 92 دستگاه از آن خودرو بود، ضبط و تا این لحظه بالغ بر 35 هزار قطعه از اموال و وسایل سرقتی مردم که به سرقت رفته بود، کشف شده است و برای سارقان 777 پرونده تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه 20 باند که به صورت گروهی فعالیت می‌کردند منهدم شدند گفت: تا این لحظه صاحبان 87 درصد از اموال مسروقه شناسایی شدند.

وی افزود: ارزش اموال مسروقه مکشوفه بالغ بر 8 میلیارد تومان است و از کل سارقانی که در این طرح دستگیر کردیم 259 نفر دارای سابقه هستند و چند بار دستگیر و توسط دستگاه قضایی محکوم شده‌اند.

رحیمی ادامه داد: سه قبضه سلاح جنگی و 47 قبضه سلاح سرد نیز کشف شد.

رحیمی درباره مبارزه با کالای قاچاق نیز گفت: مبارزه با کالای قاچاق بخشی از سفرهای بعد است که همواره مدنظر بوده و در مجموع 55 پرونده کالای قاچاق برای قاچاقچیان تشکیل شد و 42 نفر از قاچاقچیان عمده و مهم دستگیر شدند و 122 هزار انواع و اقسام کالای قاچاق کشف شد و 4 باند که به صورت گروهی فعالیت می‌کردند منهدم شدند.


فرمانده انتظامی پایتخت درباره طرح شبانه نیز گفت: این طرح توسط شورای شهر مطرح شده و ما نیز نظرات خود را درباره این موضوع در جلسه ای که برگزار شد اظهار کردیم. تمام اصناف تا پایان ماه مبارک رمضان مجاز هستند که تا سحر اقدام به کسب و تجارت کنند اما برای ادامه آن باید حتماً پیوستی انتظامی، ترافیکی و امنیتی برای نقاط پیشنهاد شده پیش‌بینی شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°