استان های مرزی، ویترین توسعه و آبادانی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۶۹۸۵۸۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
وزیر نیرو گفت: استان های مرزی ویترین توسعه و آبادانی کشور هستند و اجرای طرح های مختلف در این مناطق نقش مهمی در تثبیت جمعیت و رونق تولید ایفا می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رضا اردکانیان در آئین افتتاح سد کرم آباد پلدشت که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: 16 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی از طرح های آب افتتاحی امروز بهره مند می شود.
 
وی اضافه کرد: این طرح ها با هزینه 22 هزار میلیارد ریالی در ادامه پروژه های توسعه منابع آب و خاک ایران در استان های مرزی به بهره برداری می رسد.
 
اردکانیان با اشاره به اینکه این طرح ها در حوزه سدهای کرم آباد پلدشت، سیلوه پیرانشهر، سردشت و بویلاپوش خوی اجرا شده است، اضافه کرد: امروز سه سد، سه ایستگاه پمپاژ، دهها کیلومتر کانال و خط لوله انتقال آب افتتاح می شود.
 
وی بیان کرد: با تکمیل و بهره برداری کامل از این طرح ها 46 هزار و 500 هکتار آب اراضی زیرمجموعه این طرح ها بهره مند می شود.
 
وزیر نیرو ادامه داد: از عواید اجرای این طرح ها، بیش از سه میلیون و 400 هزار نفر استفاده می کنند که رقم قابل توجهی است.
 
اردکانیان همچنین از اشتغال مستقیم 117 هزار نفر در مراحل ساخت و بهره برداری از این طرح ها خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر آن 40 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این طرح ها اشتغال داشته اند.
 
برابر این گزارش عصر امروز دکتر حسن روحانی طرح های عمرانی، خدماتی و زیربنایی به ارزش چهار هزار و 465 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
 
طرح های آب و خاک مهمترین طرح های افتتاحی در سفر یکروزه رئیس جمهوری به آذربایجان غربی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۵.۷۹°