عده‌ای ارز 4200 تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:43 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۶۹۹۰۱۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
معاون اول قوه قضائیه گفت: عده‌ای در واردات، ارز 4هزار و 200تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند و چوب لای چرخ اقتصاد می‌گذارند و در جهت خواست دشمن، مردم ما را ناراضی‌تر می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در آئین معارفه رئیس کل دادگستری استان اصفهان اظهار داشت: امروز از یک طرف مردم به‌دلایل گوناگون، انتظار بالایی از قوه قضائیه پیدا کرده‌اند و انتظار دارند که قوه قضائیه برای حل بسیاری از ناراستی‌ها، ناهنجاری‌ها و نارسایی‌هایی وارد شود و از برخی مسائل جلوگیری کند و این توقع زیادی نیست.

او خاطرنشان کرد: اصفهان استانی بافرهنگ و عالم‌پرور است و سرداران زنده و سرداران شهید این استان در تارک تاریخ ایران برای همیشه با درخشش خاصی وجود دارند، اصفهان جایی است که در یک روز بیش از 300 شهید را تشییع کرده‌اند.

وی تصریح کرد: این اصفهان نیاز به خدمت ویژه دارد، از یک طرف این انتظار به‌حق مردم شهیدپرور باهنر و بافرهنگ اصفهان است و باید این توقع را برآورده کنیم.

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: دشمن همه تلاش خود را بر این گذاشته تا در اقتصاد به ما فشار بیاورد، تلاش دشمن بیشتر شده است، بنابراین مسئولیت مضاعف باید داشته باشیم تا اقدامات ظالمانه دشمن را رد کنیم.

وی گفت: امروز عده‌ای خواسته و یا ناخواسته در زمین دشمن بازی می‌کنند، دشمن به اقتصاد مردم فشار می‌آورد و از همه توان استفاده می‌کند و عده‌ای در داخل خواسته یا ناخواسته همین کار را انجام می‌دهند، جنس را احتکار و یا گران می‌فروشند.

محسنی اژه‌ای اظهار داشت: عده‌ای در واردات، ارز 4 هزار و 200 تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند و چوب لای چرخ اقتصاد می‌گذارند و در جهت خواست دشمن مردم ما را ناراضی‌تر می‌کنند، اینجا ضرورت دارد آنان را بازخواست و با آنها برخورد کنیم و جای گذشت نیست.

وی افزود: باید کاری کنیم که این مسائل سریع‌تر و دقیق‌تر به پایان برسد، ناهنجاری‌هایی در کشور وجود دارد و نباید اجازه دهیم دشمن جسور شود و قانون‌شکنی کند.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: همه دست به دست هم بدهیم تا جلوی ناهنجاری‌های آشکار را بگیریم و این تنها یک راه زندان، حبس و شلاق ندارد، برای ایران بد است که برخی به مقدسات و تلاش خانواده شهدا دهن‌کجی می‌کنند، زمانی که با هنجارشکنی‌ها برخورد نشود دیگر خانواده‌ها از امر به معروف می‌ترسند.

وی تصریح کرد: این فضا باید تغییر کند، همین عزیزان جنگ را اداره کردند و کشور را تا امروز از همه مخاطرات نجات دادند، ما قانون و وظیفه داریم، اما برخی رسماً قانون‌شکنی و پلیس را تهدید می‌کنند.

محسنی اژه‌ای تأکید کرد: باید بایستیم و اگر ایستادیم آن‌ها عقب‌نشینی می‌کنند، باید بررسی کنیم چه‌تعداد کیفرخواست‌ پذیرفته نمی‌شود، باید آسیب‌شناسی شود چه‌میزان احکام ما در دیوان عالی و دادگاه بدوی تغییر می‌کند، پرونده زمانی که کیفرخواست می‌خورد و محرز می‌شود نباید جابه‌جا شود.

وی گفت: کار زیاد و سخت است و حجم کار زیاد است، همه قضات ما ممکن است سنوات بالایی نداشته باشند و تجربه کافی و وافی را کسب نکرده باشند، باید با همفکری و نظارت مستمر و مباحثات علمی در مقاطع خاص بررسی و کار کنیم و کار مردم را زودتر و سریعتر انجام دهیم.

معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: یکی از مشکلات دستگاه قضا این طول کشیدن‌هاست، باید کاری کنیم که ورودی پرونده کم شود و یکی از کارهایی که باید صورت گیرد این است همدل شویم، باید مشورت کنیم تا بهتر کارها را پیش ببریم.

وی افزود: باید شورای حل اختلاف برای صلح و سازش تلاش کند تا فلسفه مدنظر اجرا شود، در این باره دست استمداد به‌سوی همه بزرگواران دراز می‌کنم.

محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: اگر این حجم ورودی پرونده افزایش پیدا کند هر میزان هم که قاضی اضافه کنیم کفاف نمی‌دهد، ورودی پرونده‌ها باید کاهش یابد، خواهش می‌کنم به خانواده قوه قضائیه در این استان برسید و عزت آن‌ها را حفظ کنید.

در این آئین از خدمات احمد خسروی وفا رئیس کل قبلی دادگستری استان اصفهان قدردانی و محمدرضا حبیبی رئیس کل جدید دادگستری استان اصفهان معرفی شد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°