اختتامیه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:15 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۶۹۹۶۱۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
مراسم اختتامیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  رئیس بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن با تأکید بر اینکه این نمایشگاه را به عنوان یک کار سمبلیک که بهره‌ای از آن نبریم و طَرفی از آن نبندیم، برگزار نمی‌کنیم، گفت: ما نمایشگاه قرآن را همچون رویدادی در نظر داریم که راهی به دل‌ها پیدا کند و معنای زندگی را که در قرآن کریم جستجو می‌کنیم، در دل‌ها به مثابه نهالی نوپا بنشاند.

عبدالهادی فقهی‌زاده افزود: آنچه از موفقیت نصیب ما شده است، جز به یمن و برکت عنایت الهی نبوده است و البته همه کاستی‌ها از ما بوده است و برای کمبودها و کاستی‌هایی که قابل مشاهده بوده است، از همه بازدیدکنندگان و ملت شریف ایران و مخاطبان نمایشگاه صمیمانه عذرخواهی می‌کنم.

رئیس بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی‌قرآن کریم گفت: رویکردهای ما در نمایشگاه قرآن در این دوره به اجمال بیان شد؛ آنچه در این میان بر روی آن تأکید دارم، این است که همه طرح‌ها و برنامه‌ها را با نوآوری و برجستگی‌های جدید و در جلوه‌های تازه عرضه کنیم.

وی افزود: تلاش کردیم تا دوستانی که سال‌ها در نمایشگاه جایگاه و پایگاهی داشته‌اند، به تکاپوی بیشتر بیفتند و فقط در صورتی که از توان اثبات نوآوری از کارهای خود بر بیایند دعوت کنیم تا در نمایشگاه حضور مجدد پیدا کنند.

فقهی‌زاده گفت: ما نمایشگاه قرآن را متعلق به نهادی بدون نهاد دیگر، موسسه‌ای بدون موسسه دیگر و اشخاصی بدون اشخاص دیگر نمی‌دانیم؛ بلکه این نمایشگاه را متعلق به آرمان‌های مقدس ایران و آحاد ملت شریف ایران می‌دانیم که نمایندگان آنها با برخورداری از توش و توان بیشتر توانایی اجرای برنامه‌های شایسته‌تر و مؤثرتر را در برنامه‌های پیشنهادی عملاً نشان می‌دهند.

وی افزود: امیدواریم این سیر تحول‌خواهی و نوآوری و نوگرایی همچنان در معاونت بپاید و انشاءالله معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با همکاری و هم یاری‌های خالصانه و موثر نهادهای فرهنگ دینی و موسسات قرآنی توانایی اجرای نمایشگاه‌های بهتری را در سال‌های آتی را به دست بیاورد.

فقهی در پایان از همکاران خود در معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی کرد و گفت: از همه دوستانی که در موسسات حامی نمایشگاه و مسئولان فرهیخته و بزرگوار رسانه ملی و مصلی امام خمینی(ره) و همه موسسات دیگری که ما را یاری کردند، قدردانی می‌کنم و در پایان ضمن تشکر مجدد از همه دوستان آرزو دارم ما را به عنوان کوچکترین سربازان خدمتگزار به آستان قرآن و اهل بیت(ع) بپذیرند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار، قرآن معنای زندگی  همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°