ادامه بارش ها در دامنه های البرز و زاگرس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:29 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۶۹۹۶۶۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
براساس آخرين اطلاعات و نقشه هاي هواشناسي امروز در برخي نقاط نيمه غربي بويژه دامنه هاي البرز، دامنه هاي مركزي، جنوبي و زاگرس بارندگي خواهيم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­كارشناس سازمان هواشناسي با اعلام اين خبر افزود: در ساعات بعدازظهر و اوايل شب در برخي نقاط استان هايي مثل قزوين، البرز، سمنان، تهران و بخش هاي جنوبي استان اصفهان، چهارمحال و بختياري، كهگيلويه و بويراحمد و بخش هايي از استان هرمزگان و فارس احتمال وقوع رگبار و رعد و برق پراكنده و وزش باد شديد موقتي را پيش بيني مي كنيم.
وي گفت: براي فردا در بخش هاي شمالي كشورمان جريانات شمالي تقويت مي شود و با كاهش محسوس دما، آغاز بارندگي را در بخش هاي شمالي و ارتفاعات البرز پيش بيني مي كنيم.
كارشناس هواشناسي ادامه داد: در دامنه هاي البرز و زاگرس و بخش هايي از مركز و شمال شرق كشورمان بارندگي ها ادامه خواهد داشت.
او گفت: در بخشي از استان اصفهان، قم، البرز و قزوين شدت بارش ها مي تواند منجر به آبگرفتگي معابر عمومي شود.
وي افزود: در بخش هاي زاگرس نيز شامل چهارمحال و بختياري، بخش هايي از فارس، بوشهر و كرمان بارش هاي قابل توجهي پيش بيني شده است.
كارشناس هواشناسي گفت: در بخش هاي جنوبي و شرقي كشورمان نيز بخصوص در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه تا پايان هفته وزش باد شدت مي گيرد و مي تواند منجر به خيزش گرد و خاك شود و به لحاظ شرايط دمايي نيز امروز همچنان در بيشتر مناطق كشورمان افزايش دما ادامه خواهد داشت و هواي گرم ماندگار است اما از روز دوشنبه روند كاهشي خواهد بود.
وي افزود: در بخش هاي شمالي كشور و استان هاي ساحلي درياي خزر بين 5 تا هفت درجه كاهش دما پيش بيني شده است كه همراه با بارندگي خواهد بود .
كارشناس هواشناسي گفت: امروز دماي تهران در گرم ترين ساعات به 34 تا 35 درجه خواهد رسيد و از روز سه شنبه تا پايان هفته روند كاهش دما را پيش رو داريم ضمن اينكه امروز در ساعات بعد از ظهر در تهران احتمال وقوع بارندگي وجود دارد كه همراه با باد شديد و رعد و برق خواهد بود.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°