مداح هتاک به دادسرا فراخوانده شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:52 - دوشنبه 11 فروردين 1399
کد خبر : ۶۹۹۸۲۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
مداحی که در برنامه زنده شبکه پنج سیما به مقدسات جامعه اهل سنت اهانت کرده بود به دادسرای تهران فراخوانده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

​ غلامحسین اسماعیلی در جمع خبرنگاران افزود:​ متاسفانه در مراسمی که به مناسبت سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) از شبکه پنج سیما پخش شد یکی از مداحان ضمن مرثیه خوانی به برخی مقدسات جامعه اهل سنت اهانت کرد که صراحتاً اعلام می‌کنم به موجب فتوای مقام معظم رهبری و بسیاری از مراجع عظام تقلید، ​ اهانت به مقدسات برادران اهل سنت حرام است و چنانچه این قبیل اعمال از ناحیه افراد سر بزند حتی اگر چنانچه این مراسم از صدا و سیما پخش نمی‌شد حرام و واجد وصف مجرمانه بود.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: به لحاظ اینکه این موضوع از شبکه پنج سیما به صورت زنده پخش شد عمل انجام شده علاوه بر حرمت شرعی، مصداق تشویش اذهان عمومی و اذهان جامعه مسلمان اهل سنت ایران اسلامی و دیگر کشور‌های اسلامی بوده که قابل تعقیب کیفری و مجازات برای شخص مرتکب است.

 اسماعیلی افزود: بر همین اساس علاوه بر اقدام مدیریت صدا وسیما به عنوان تکلیف اداری و سازمانی در برخورد با عوامل دست اندر کار برنامه، بلافاصله از ناحیه دادستان تهران به عنوان مدعی العموم علیه مداح اعلام جرم و پرونده تشکیل و مشار الیه به مرجع قضایی و دادسرای تهران فراخوانده شد و تحت تعقیب کیفری قرار گرفت.
وی گفت: صراحتاً اعلام می‌کنم موضع قوه قضاییه، تعقیب کیفری جدی این شخص و هر فردی است که اعمال مجرمانه‌ای در این سطوح انجام می‌دهد و تعقیب کیفری ایشان با اقتدار و صلابت در دستگاه قضایی انجام شده است.
سخنگوی افزود: این فرد هم اکنون در دادسرا حضور دارد و بازپرس مشغول انجام تحقیقات قضایی است و ما اقدام او را عالمانه و عامدانه می‌دانیم و در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی، دستگاه قضایی با این شخص برخورد می‌کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°