رزمایش مشترک پدافند هوایی عامل با پدافند هوایی غیر عامل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۷۰۰۰۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۶
فرمانده قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: تا پایان امسال رزمایشی را برگزار می‌کنیم که بخشی از وظایف پدافندی را به پدافند غیر عامل خواهیم سپرد.
رزمایش مشترک پدافند هوایی عامل با پدافند هوایی غیر عامل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،امیرسرتیب فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)‌درنشست مشترک خبری با رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در دانشگاه پدافند هویی خاتم‌الانبیا(ص) برگزارشد طی سخنانی در رابطه با پدافند غیر عامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل پدافندی است که سازمان‌ها، ارگان‌ها، مردم و نیروهای مسلح می‌توانند بر آن اثر گذار باشند که این از ویژگی‌های خاص این پدافند است.

وی تصریح کرد: درپدافند هوایی عامل هم ازکمک مردم برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنیم و دربخش‌هایی همچون توپخانه‌ها ازبسیج مردم دراین عرصه‌ها استفاده کرده‌ایم. فرمانده قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با بیان این که باید پدافند هوایی عامل در کنار پدافند هوایی غیر عامل باشد افزود:‌ با عجین شدن این دو پدافند ریسک‌پذیری هزینه‌ها پایین‌تر می‌آید و ما می‌توانیم با همکاری با پدافند غیر عامل هزینه‌هایمان را کمتر کنیم زیرا برنده کسی است که با هزینه کمتر بیشترین بازدهی را داشته باشد.

امیراسماعیلی گفت:‌ به امید خدا و پیرو توافق‌نامه‌‌ای که با پدافند غیرعامل داشتیم باید شاهد پدافند جامعی باشیم زیرا آن چه که در صحنه نبرد برای ما مهم و با اهمیت است اصل دیدن و اصل دیده نشدن است که تمامی این ملزومات در پدافند غیر عامل می‌گنجد.

وی بیان داشت: زمانی درپدافند استحکامات، پوشش وفریب مهم بوده است اما امروزه به واسطه پدافند غیرعامل شاهد تکنولوژی‌های پیچیده‌ای درپدافند غیرعامل هستیم همچون بحث‌های بیولوژیک، سایبری و عملیات روانی علیه دشمن و این از آن دست کارهایی است که اگر پدافند غیر عامل را با عامل عجین کنیم به نقطه خوبی می‌رسیم.

وی تصریح کرد: ما در نقاط زیادی پدافند هوایی را گسترش دادیم و اگر پدافند غیر عامل را قرار نمی‌دادیم باید تجهیزاتمان را چندین برابر گسترش می‌دادیم، به همین دلیل پدافند غیر عامل به صورت قابل توجه به چرخه پدافند هوایی کشور کمک کرده است.

امیر اسماعیلی در رابطه با ظرفیت‌های ‌آموزشی پدافند اظهار داشت:‌ یکی از ظرفیت‌هایی که در بخش آ‌موزشی انجام می‌شود، پنل‌های آموزشی تخصصی است که در نمایشگاه تخصصی اخیر مطرح شد که در بدنه و پیکره پدافند نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در پایان درباره رزمایش پدافند هوایی کشور خاطر نشان کرد:‌ تا پایان امسال به طور یقین رزمایشی را برگزار می‌کنیم که بخشی از وظایف پدافندی را به پدافند غیر عامل خواهیم سپرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °