دولت اتریش سقوط کرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:59 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۰۰۰۹۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
در پی رسوایی اخیر معاون صدراعظم اتریش، پارلمان این کشور رای اعتماد خود را از سباستین کورتز پس گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  در ادامه رسوایی سیاسی در اتریش، نمایندگان پارلمان در جلسه استیضاح صدراعظم این کشور، رأی اعتماد خود را از او پس گرفتند و به این ترتیب دولت ائتلافی اتریش سقوط کرد و منحل شد.

سباستین کورتز، صدراعظم اتریش امروز برای شرکت در جلسه استیضاح به درخواست نمایندگان به پارلمان رفته بود، اما در این جلسه آرای کافی برای ادامه کار دولتش را کسب نکرد.

دولت ائتلافی اتریش پس از آن درگیر رسوایی سیاسی شد که انتشار یک ویدئوی جنجالی از رهبر حزب «آزادی اتریش» و معاون سباستین کورتز نشان می‌داد که او در حال گفتگو با یک سرمایه‌دار و صاحب امتیاز یک رسانه بر سر کسب امتیازات دولتی است.

این ویدئو البته مربوط معاون صدراعظم اتریش و زمان آن متعلق به سال ۲۰۱۷ بود، اما به تازگی از سوی رسانه‌ها منتشر شد و باعث متزلزل شدن موقعیت صدراعظم اتریش شد.

پیش ازاین دو رسانه آلمانی گزارش دادند که به فایل ویدیویی ضبط شده از طریق دوربین مخفی دست پیدا کرده‌اند که بر اساس محتوای آن، معاون صدراعظم اتریش در سال ۲۰۱۷ چند ماه قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی به دیدار یک تاجر زن روس رفته و در این دیدار به او پیشنهاد معاملات و قراردادهای تجاری پرمنفعت را در ازای کمک این تبعه روس به پیروزی او و حزبش در انتخابات را می‌دهد.

دو نشریه آلمانی اشپیگل و زوددویچه زایتونگ نوشتند، در این ویدیو که اصل آن هفت ساعت بوده، نشان داده می‌شود هاینتس کریستین اشتراخه، معاون صدراعظم اتریش به همراه همسرش در جزیره ایبیزای اسپانیا به دیدار با این زن روس با هویت "آلیونا ماکارووا" به همراه یک مرد دیگر رفته است و همچنین در این دیدار یوهان گودنوس، یک سیاستمدار حزب راستگرای متعلق به اشتراخه یعنی حزب آزادی اتریش (FPO) حضور دارد و طبق این گزارش این دیدار در ژوئیه ۲۰۱۷، چند ماه قبل از برگزاری انتخابات سراسری اتریش که به موجب آن حزب اشتراخه به عنوان شریک حزب محافظه‌کار سباستین کورتز صدراعظم اتریش وارد دولت شد برگزار شده هاست. این دو رسانه آلمانی منبع این ویدئو را به منظور حفاظت از هویت از او فاش نکردند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°