اولویت های دستگاه قضا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:54 - دوشنبه 07 بهمن 1398
کد خبر : ۷۰۰۵۵۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷
رئیس قوه قضاییه ارتقای سلامت و کارآمدی، کاهش ورود پرونده، تقویت ارتباط علمی و فقهی، کادر سازی با حوزه های علمیه و تکریم ارباب رجوع را از جمله اولویت های دستگاه قضا اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در دیدار با قضات و کارکنان دستگاههای قضایی استان قم حفظ کرامت  ارباب رجوع، شاکی، متهم، وکیل، قضات و کارکنان دستگاه قضایی را ضروری خواند وافزود: حفظ کرامت تنها با خوش اخلاقی نیست بلکه سرعت و دقت در انجام کار، گوش دادن دقیق به خواست ارباب رجوع و حوصله در پیگیری مسائل آنها هم جزو کرامت مردم است که باید در همه بخش ها وظیفه تلقی و انجام شود.
 
 رئیس قوه قضائیه، تاکید کرد: تمام کسانی که در امور اداری، قضائی و اجرایی کشور مشغول فعالیت هستند باید به صفت عدالت مزین باشند تا مردم در تمام شئون جامعه احساس عدالت کنند.
 
 رئیس دستگاه قضا با انتقاد از افزایش ورودی پرونده به دادگاه ها گفت: آمار ورودی پرونده ها باید کاهش یابد و دستگاه قضا از هر امری که، این روند را تسهیل کند حمایت می کند.
 
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی پیگیری وضعیت نیروهای شوراهای حل اختلاف و رونق کارکرد آن ها را از دیگر برنامه های دستگاه قضا خواند.
 
رئیس دستگاه قضا همچنین بر آمادگی این دستگاه برای پشتیبانی از ایجاد اشتغال مولد برای زندانیان با هدف بازگشت آنها به زندگی شرافتمندانه تاکید کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°