حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:42 - چهارشنبه 07 اسفند 1398
کد خبر : ۷۰۰۷۸۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
راهپیمایی روز جهانی قدس از ساعت 10 صبح در سراسر ایران اسلامی با حضور پرشکوه مردم انقلابی و روزه دار با شعار نه به معامله قرن آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
براساس اعلام رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مراسم روز جهانی قدس امسال روز جمعه دهم خرداد ماه در بیش از ۹۵۰ شهر و مسیرهای منتهی به میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می شود.
 
در تهران هم اكنون تقاطع خيابان قدس به خيابان انقلاب، مملو از جمعيتي است كه با در دست داشتن پلاكاردها و دست نوشته هايي و نيز در حمايت از مردم فلسطين، شعارهاي «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر اسرائيل»­­ سر مي دهند. در ميان راهپيمايان، حضور جوانان و نوجوانان با پلاكاردها و دست نوشته هايي با مضامين حمايت از ملت مظلوم فلسطين و محكوميت جنايات آمريكا و رژيم صهيونيستي نيز به چشم مي خورد. گروه هاي مختلف مردمي هم اكنون در اين خيابان به سمت دانشگاه تهران در حركت هستند و هر لحظه به اين جمعيت اضافه مي شود. از نكات قابل توجه در راهپيمايي امسال، موضوع «محكوميت معامله قرن» در شعارها و نوشته هاي راهپيمايان است؛ چهره هاي خندان و بشاش و پرنشاط راهپيمايان با حضوري گسترده در اين روز تاريخي، بسيار مشهود است و در بيشتر موارد، افرادي ديده مي شود كه به صورت خانوادگي در اين راهپيمايي شركت كرده اند. 
 
نه به معامله قرن؛ حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس 
 
بیش از ۴ هزار خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی و خارجی که ۲۵۰ نفر آنها از رسانه‌های خارجی بودند این مراسم را پوشش خبری می دهند.
 
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز سخنران اصلی مراسم روز جهانی قدس در دانشگاه تهران است. 
 
نه به معامله قرن؛ حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس 
 
رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شعار محوری روز جهانی قدس سال ۹۸ را «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین» اعلام کرد و گفت: به یاری خداوند روز جمعه بار دیگر شاهد شکست جبهه آمریکایی – صهیونیستی – سعودی برابر عزم و اراده امت اسلامی در حمایت از فلسطین و آرمان قدس شریف خواهیم بود و عزم ملت فلسطین برای بازگشت به سرزمین‌های اشغالی و مادری خود را در مقیاس جهانی خواهیم دید.

وی همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها و در بالاترین سطح اعلام کرده آنچه که می‌تواند روی آرامش را به منطقه بازگرداند به رسمیت شناختن حق مردم مظلوم فلسطین است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس افزود:  پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد آغاز راهپیمایی‌های قدس دو نکته را به عنوان دستاوردها و پیامدهای این اتفاق در خود دارد. نخست اینکه ملت فلسطین در طول ۷۰ سالی که از اشغال این سرزمین مقدس می‌گذرد همواره تلاش کردند به حقوق خودشان دست یابند و زندگی را در سرزمین مادری‌شان تداوم بخشند. در این راه شهدای زیادی را هم تقدیم کردند و برای زنده نگهداشتن آرمان فلسطین نیز تلاش کردند اما شاید ماندگارترین، تاثیرگذارترین و پرثمرترین نامگذاری در حمایت از فلسطین صورت گرفته همان مسئله راهپیمایی روز قدس باشد.

نه به معامله قرن؛ حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۸°