این دولت آمریکا با دولت قبلی و دولت بعدی هیچ فرقی نمی کند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:55 - چهارشنبه 02 بهمن 1398
کد خبر : ۷۰۰۹۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶
وزیر خارجه گفت: آمریکایی ها با آغاز جنگ اقتصادی با مردم ایران وارد یک جنگ تمام عیار شده اند و حتی از ورود غذا، دارو و قطعات هواپیماهای مسافری به کشور جلوگیری می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ظریف در گفتگو با العالم افزود: از نظر ما این دولت آمریکا با دولت قبلی و دولت بعدی هیچ فرقی نمی کند؛ آمریکایی‌ها همواره سیاست تهدید، فشار و تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران دنبال می کنند و حتی برخی از کشورها را از برقراری ارتباط منطقی با ایران می ترسانند و به کشورهای اروپایی اعلام می کنند که از توافق هسته ای خارج شوند.
 
وزیر خارجه درباره روابط با همسایگان هم گفت: ما به دنبال همراهی با تمام همسایگان هستیم؛ هدف ما از گفتگو با همسایگان طرح واقعیت هاست تا دیدگاه های ایران در برابر تشنج آفرینی آمریکایی ها در منطقه به این کشورها اعلام شود.
 
ظریف اعلام کرد آغوش ما برای همه کشورهای حاشیه خلیج فارس باز است هر چند دو، سه کشور در حاشیه خلیج فارس هستند که راه دیگری را انتخاب کرده اند راهی که خطرناکی است و بیش از همه برای خودشان خطر دارد.
 
وزیر خارجه درباره تحولات فلسطین و طرح معامله قرن گفت: هدف نهایی این طرح پایمال کردن حقوق مردم فلسطین است و این مساله حتماً به ورشکستگی قرن منجر خواهد شد.
 
وزیر خارجه درباره پیشنهاد ایران برای توقف جنگ در یمن هم گفت: 4 سال پیش طرحی پیشنهاد دادیم که امروز هم این طرح مطرح است.
 
ظریف افزود: این طرح بر آتش بس فوری، ارسال کمک های انسان دوستانه، تشکیل دولت فراگیر با مشارکت همه گروه ها و برگزاری انتخابات از طریق مذاکره بین گروه های یمنی مبتنی است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۶°