روند کاهشی قیمت خودرو در بازار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۷۰۱۵۹۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
­رئيس اتحاديه فروشندگان خودرو از روند كاهشي قيمت خودرو در بازار خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سعيد موتمني با اشاره به اينكه قيمتها در بازار كاهش يافته افزود: خودرو 206 تيپ 2 كه در هفته گذشته 98 ميليون تومان بوده امروز به 94 ميليون، پرايد 111 از 55 ميليون به 52.5 ميليون و پرايد 131 از 49 ميليون تومان به 47 ميليون تومان كاهش يافته است.
وي گفت: با وجود روند كاهشي قيمتها، همچنان مصرف كننده خريدي را به دليل غير واقعي بودن قيمتها انجام نمي دهد.
رئيس اتحاديه فروشندگان خودرو با بيان اينكه منطقي در افزايش 80 درصدي قيمت خودرو از 18 فروردين تاكنون وجود نداشته است ادامه داد: بي اساس بودن اين افزايش قيمت و حذف قيمت از سايتها سبب ريزش قيمت فعلي شده است كه شرايط بازار نشان مي دهد در چند روز آينده قيمت خودرو به قيمتهاي نيمه دوم فروردين بازخواهد گشت.
موتمني افزود: قيمت 206 تيپ 2 در نيمه دوم فروردين 82 ميليون تومان بوده كه هم اكنون به 94 ميليون تومان و پرايد 111 نيز از 47 ميليون تومان در نيمه فروردين به 52.5 رسيده است. كه اين قيمتها بايد به همان قيمت قبل بازگردد.
وي با اشاره به ريزش قيمت قابل توجه در خودروهاي مونتاژي گفت: هايما از 320 ميليون تومان در يك هفته گذشته به 297 ميليون تومان، سراتو سايپا از 330 ميليون تومان به 310 ميليون تومان و چانگان از 200 ميليون تومان به 188 ميليون تومان رسيده است.
رئيس اتحاديه فروشندگان خودرو افزود: برخي از سود جويان با ايجاد قيمت هاي كاذب در پي ايجاد آشفتگي در بازار خودرو بودند كه هم اكنون با جلوگيري از انتشار آگهي هاي دروغين بازار در شرايط بهتري قرار گرفته است.
موتمني گفت: همه قيمتهاي بالايي كه براي خودروهاي اعلام شده  بصورت كاغذي بود و هرگز خريد و فروشي با اين قيمت انجام نشده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °