چهارشنبه، اول ماه شوال و عید فطر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:54 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۷۰۱۸۰۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
پیش بینی ستاد استهلال؛
عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری اعلام کرد : کارشناسان پیش بینی می کنند هلال ماه شوال غروب فردا قابل رویت و چهارشنبه ۱۵ خرداد عید فطر است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا موحد نژاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: بیش از 100 گروه در مناطق مختلف کشور غروب سه شنبه ”14 خرداد" برای دیدن هلال ماه شوال مستقر می شوند.
 
 وی گفت : پیش بینی کارشناسان این است که این هلال به راحتی قابل رؤیت است، بنابراین با گزارش هایی که به ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب اعلام می شود آخرین روز ماه رمضان سه شنبه است و چهارشنبه اول ماه شوال و عید سعید فطر است.
 
وی درباره برخی صحبت ها در خصوص هلال آغاز ماه مبارک رمضان نیز گفت : تشخیص ابتدای ماه و هلال آن مشکل بود و برخی از کارشناسان نظری داشتند که اگر شرایط جوی مساعد باشد هلال ماه دیده می شود آنچه به لحاظ شرعی اول ماه را ثابت می کند گزارش های اطمینان بخشی است که به ستاد استهلال دفتر دفتر رهبر معظم انقلاب می رسد.
 
دکتر موحدنژاد تأکید کرد: 118 گروه برای تعیین آغاز ماه مبارک رمضان فعالیت داشتند و پیام های این گروه ها به ستاد منتقل شد و رؤیت هلال  گزارش نشده بود، بنابراین از لحاظ شرعی همان روز اولی که برای ماه مبارک رمضان از سوی ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب اعلام شد درست بوده است.
 
وی خطاب به برخی رسانه ها که گفته بودند شب دوازدهم یا سیزدهم ماه کامل شده است نیز گفت: این ادعا برای شب دوازدهم به طور کامل اشتباه است اما در خصوص شب سیزدهم که عده ای می گویند ماه کامل شد و ماه رمضان یک روز زودتر از اعلام رسمی شروع شده است یادآور می شود که این مطلب نه از منظر علم نجوم و نه متون فقهی درست نیست.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°