بزرگترین دستاورد امام(ره) نظم مدنی در تمام شئون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:31 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۰۱۹۸۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵
محمدجواد لاریجانی - تحلیلگر مسائل راهبردی: بزرگترین دستاورد امام(ره) نظم مدنی در تمام شئون است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدجواد لاریجانی - تحلیلگر مسائل راهبردی با اشاره به مدیریت در نظام ولایی گفت: نظریه ولایت وفقیه به مهمترین نظم در تمام شئون اجتماعی می پردازد.
 
بزرگترین دستاورد امام(ره) نظم مدنی در تمام شئون 
 وی افزود: اندیشه امام(ره) همواره بارور می شود و در شرایط مختلف حرف برای گفتن دارد.
محمدجواد لاریجانی گفت: ولایت فقیه مبنای مشروعیت نظم اجتماعی است و همه مسئولیت ها را تعریف و مشخص می کند.
وی افزود: حضور مردم در حکومت ولایی کلیدی و بر اساس بصیرت است.
وی با تاکید بر اینکه اولین پایه تفکر امام، اسلام باوری است، گفت: سکولارها همواره اینگونه تبلیغ می کردند که اسلام دین مندرسی است، احکام اسلام خشن و مربوط به جامعه جاهلی و خشن اعراب بوده و دیگر اینکه اسلام مربوط به حوزه خصوصی است. اما امام (ره) ثابت کرد که اولا اسلام دینی پویاست، ثانیا احکام آن جهانشمول بوده و هرگز محدود به یک منطقه و قوم خاص نیست و ما می بینیم که اسلام در نامه امام به گورباچف، روش معقول برای همه بشریت معرفی شد و ثالثا اسلام فقط مربوط به حوزه خصوصی نبوده و کاملا به سپهر عمومی تعلق دارد.
محمد جواد لاریجانی افزود: اندیشه امام تنها در کتاب نماند بلکه تبدیل به نهال شده است. بزگترین دستاورد امام(ره) نظم مدنی است.

تحلیلگر مسائل راهبردی در ادامه افزود: در تفکر اسلامی قوای مختلف باید به عنوان بازوی ولایت فقیه مشی اسلامی را ادامه دهند.
او افزود: اگر این دورنما و قطب نما را از دست بدهیم به دوردست خواهیم رفت به طور مثال سند 2030 ؛ در نظام اسلامی برای تربیت افراد شجاع، مستقل و اسلامی، نوع پرورش مهم است. باید بچه ها را محصول زندگی خوب تربیت کنیم.

لاریجانی افزود: تفکر اسلامی بر مسئول بودن ما تاکید دارد بنابراین نظام اسلامی نباید مثل صندلی درنظر گرفته شود. قطب نمای اسلامی نشان دهنده زنده بودن نظام است و اسلام باوری سنگ زیربنای تفکر امام (ره) است.
 
وی گفت: در نظر گرفتن مسئولیت در نظام اسلامی بیانگر تفکر اسلامی است. عنوان ها در مسئولیت مهم نیستند بلکه نیت کار مهم است. نیت نشان دهنده این است که 90 درصد از کنش های ما برگرفته از نیت است. نیت، بصیرت و تکنیک داهیانه و بهبودیابنده از جمله ارکان تفکر اسلامی است.
 
وی درباره خادم بودن مسئولان گفت: به دنبال ژست و عناوین بودن با خادم بودن منافات دارد بنابراین اولین فایده خدمت روحیه خدمت برای خود شخص است. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °