ترامپ نه فقط مزاحم بلکه تهدید است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:28 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۷۰۲۰۸۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
مقاله نویس روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز: رئیس جمهور آمریکا نه فقط یک مزاحم بلکه یک تهدید است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست هم در مقاله ای با اشاره به سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به انگلیس، نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه برنامه سفر پرمشغله ای در لندن دارد.
وی در حالی که دیشب مهمان ضیافتی در کاخ باکینگهام بود، قرار است امروز با ترزا می نخست وزیر انگلیس که استعفای خود را برای اواخر این هفته طوری زمان بندی کرد تا بتواند برای دیدار ترامپ نیز همچنان بر سر قدرت باشد، گفتگو کند.
ترامپ همچنین مهمان ضیافت شام رسمی در اقامتگاه سفیر آمریکا است و فردا نیز در مراسم یادبود نبرد نرماندی D-Day شرکت می کند. اما این مراسم ها و تشریفات باشکوه نمی تواند فشارهای آشکاری را که با ورود ترامپ به لندن ایجاد شده است از دید پنهان نگه دارد. انتظار می رود روز سه شنبه اجتماعات گسترده ای در اعتراض به سفر ترامپ و سیاست های ضد زن، ضد زیست محیطی و ضد مهاجرتی وی در قلب پایتخت انگلیس برگزار شود.
دونالد ترامپ نیز به نوبه خود برای این مبارزه آماده است. وی پیش از آن که هواپیمایش در انگلیس فرود آید، در مصاحبه با روزنامه سان - همان روزنامه ای که در مصاحبه مشابه با آن، مگان همسر شاهزاده هری را "حال به هم زن" نامیده بود - گفت حامی نایجل فراژ و بوریس جانسون سیاستمداران تندرو طرفدار برگزیت است.
دونالد ترامپ حمایت خود از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را پنهان نگه نداشت و مشتاقانه رهایی این کشور از بند این اتحادیه قاره ای را آرزو کرد. بوریس جانسون رقیب اصلی برای جانشینی ترزا می در رقابت هایی که روز جمعه آغاز می شود، ممکن است حامی دونالد ترامپ باشد اما همیشه این طور نبوده است.
یکشنبه شب فعالان مخالف برگزیت، تصاویری از بوریس جنسون در سال 2015 را زمانی که وی شهردار لندن بود به اشتراک گذاشتند که در آنها از نادانی و جهالت کسالت بار ترامپ انتقاد می کرد و وی را برای ریاست جمهوری آمریکا فرد نامناسبی می دانست.
حتی اکنون نیز شمار معدودی از محافظه کاران می خواهند نزدیک به رئیس جمهور آمریکا دیده شوند، کسی که به لحاظ تاریخی بین مردم انگلیس محبوب نیست.
و اینک شهردار کنونی لندن. ترامپ همچنین در حالی وارد فرودگاه لندن شد که در توئیتی به صادق خان شهردار لندن حمله لفظی کرد و پس از آن که صادق خان، ترامپ را نمونه بزرگی از راست گرایی افراطی رو به رشد و تهدیدی برای همه جهان دانست ؛ شهردار لندن را بازنده نامید.
ترامپ همچنین در توئیت هایی از انگلیس به عملکرد رسانه های آمریکا برای پوشش خبری آن چه که وی دوست ندارد و شکایت از ناتوانی وی در تماشای شبکه جناح راست فاکس نیوز، حمله کرد. شماری از سیاستمداران بلندپایه انگلیس نیز در اقدامی مناسب از ضیافت روز دوشنبه با حضور ترامپ سر باز زدند که از جمله آنها می توان به جرمی کوربین رهبر حزب کارگر و وینس کیبل از حزب لیبرال دموکرات اشاره کرد.
وینس کیبل در فایننشال تایمز نوشت رویکرد ترامپ در قبال زنان و نژاد تاسف آور است. رویکرد وی در خصوص حمایت از تولیدات داخلی در واقع جهان را در آستانه جنگ تجاری بین آمریکا و چین و انگلیس در معرض برگزیت را در وضعیت دشوار قرار داده است.
وی افزود این شکوه، تجملات سلطنتی نمی تواند این حقیقت را پنهان کند که ترامپ خطر واقعی برای جهان و انگلیس محسوب می شود.
کیبل گفت ترامپ نه فقط یک مزاحم بلکه یک تهدید است. تصور هر چیز از جمله دیدار ترامپ که سیاست انگلیس را از آن چه اکنون هست بدتر می کند، دشوار است.
اماندا اسلوت از مقامات سابق وزارت امور خارجه و کارشناس اروپا در مؤسسه بروکینگز در این خصوص گفت وی اتحادیه اروپا را به عنوان یک دشمن اقتصادی در نظر می گیرد و از تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا استقبال می کند و رویکرد غارتگرایانه ای را برای مذاکرات تجاری دوجانبه در پیش گرفته است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°