بیش از 2 هزار بنگاه تولیدی در مسیر رفع مشکلات

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:20 - جمعه 26 مهر 1398
رویترز: مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده یک بسته تحریم دو حزبی را علیه ترکیه تصویب خواهد کرد وزیر کشور فرانسه از خنثی شدن اقدام تروریستی الهام گرفته از حادثه ۱۱ سپتامبر در این کشور خبر داد رویترز: ترامپ اعلام کرد وزیر انرژی آمریکا تا پایان سال کنونی میلادی در سمت خود باقی می‌ماند گاف جدید رئیس جمهور آمریکا؛ ترامپ گفته است آمریکا و ایتالیا از زمان روم باستان متحد یکدیگر بوده‌اند در حالی که از تأسیس آمریکا فقط ۲۴۳ سال می‌گذرد سران اتحادیه اروپا با توافق جدید اتحادیه اروپا و انگلیس درباره برگزیت موافقت کردند مذاكره‌كننده ارشد اتحاديه اروپا: توافق برگزيت شامل تمديد دوره انتقالي تا سال ۲۰۲۰ است تظاهرات در اعتراض به وضع مالیات‌های جدید دولت لبنان در بيروت دولت لبنان امروز درباره تظاهرات در این کشور نشست برگزار می‌کند العالم: بر اثر درگيري نيروهاي امنيتي و معترضان در بيروت شماري زخمي شدند مشاور رئیس جمهور سوریه بر تداوم همکاری دمشق با تهران و مسکو تأکید کرد بثینه شعبان: کمیته تدوین قانون اساسی احتمالاً تا آخر ماه جاری میلادی تشکیل می‌شود مشاور رئیس جمهور سوریه: اگر اردوغان خواهان حل و فصل اوضاع است به توافق آدانا مراجعه کند بثینه شعبان: رژیم صهیونیستی در تمام مشکلات سوریه نقش داشته است وزیر کشور: از رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی در کمک به مدیریت حماسه اربعين صمیمانه تشکر می‌کنم رحمانی فضلی: زائرانی که قصد بازگشت دارند مقدمات سفر خود را سریع‌تر مهیا کنند وزیر کشور: اقدامات لازم برای بازگشت منظم و آرام زائران صورت گرفته است ستاد مرکزی اربعین: مرزهای خسروی و چذابه برای بازگشت آسان‌تر در اولویت است با توجه به تراکم جمعیت، زائران برای توقف و استراحت در مرزهای مهران و شلمچه برنامه‌ریزی کنند رئیس پلیس راهور ناجا: محور مهران ـ ایلام به صورت موقت و تا اطلاع بعدی یکطرفه شد پلیس راهور ناجا: زائرانی که با خودروی شخصی به مرزها رفته‌اند، حتماً پس از استراحت کافی رانندگی کنند
کد خبر : ۷۰۲۵۵۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی: رفع مشکلات ۲ هزار و ۵۴ بنگاه تولیدی در دستور کار قرار گرفته و 466 میلیارد ریال اعتبار برای عارضه یابی و نوسازی در 31 استان تخصیص داده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدعلی عزیزمحمدی معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: بیش از 83  هزار واحد صنعتی در سطح کشور موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده اند که 44 هزار واحد در شهرک های صنعتی مستقر هستند. 
 بیش از 2 هزار بنگاه تولیدی در مسیر رفع مشکلات
او افزود: از این تعداد بیش از 10 هزار واحد صنعتی عملا از چرخه تولید بازمانده اند که وزارت صمت 7 محور برای رونق تولید تعریف کرده است. 
 
یکی از راهها راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی تولیدی است که با همت و تلاش خود صنعتگران، تولید کنندگان و کارآفرینان همچنین بانک ها و وزارت صمت این واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازخواهند گشت.
 
عزیزمحمدی گفت: با توجه به اینکه قریب به یک سوم واحدهای صنعتی در تهران مستقر هستند، ستاد تسهیل رونق تولید در استان ها فعال هستند و با عاملیت 6 بانک قراردادها بین وزارت صمت و مدیران عامل مبادله و اعتبارات مشخص شده و تسهیلات مورد نیاز در تامین سرمایه در گردش و نوسازی و راه اندازی واحدها در نظر گرفته شده است.
 
او افزود: واحدهایی که به دلیل کمبود نقدینگی و مشکلات بازار داخلی و خارجی از چرخه تولید بازمانده اند پایش می شوند و در جهت ارتقای بازار متمرکز خواهیم شد.
 
عزیز محمدی گفت: همچنین تامین مواد اولیه و ماشین آلات نیز از جمله موارد مورد نیاز واحدهای صنعتی است که در تجاری سازی شرکت های دانش بنیان برنامه های ویژه ای تنظیم شده است.
 
جایگزین کردن ماشین آلات جدید و تحویل سرمایه در گردش و نقدینگی واحدهای تولیدی نیز پیش بینی شده است که با همکاری بانک ها و بخشی هم با استفاده از برداشت از صندوق توسعه ملی انجام خواهد شد تا در سال رونق تولید شاهد رونق روز به روز واحدهای تولیدی و صنعتی باشیم.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: سایت بهین یاب در وزارت صمت راه اندازی شده که مجموعه برنامه ها و نیازهای بنگاه های تولیدی در این پایگاه درنظر گرفته شده و قابل دسترسی است.
 
او افزود: ستاد رفع موانع تولید در جهت حل مشکلات بنگاه های تولیدی تشکیل شده است و تسهیل ضوابط و آیین نامه ها و مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی می شود تا موانع پیش روی تولید رفع شود. 
 
عزیز محمدی گفت: تسهیلات برای واحدهای تولید و صنعتی اعم از واحدهای کوچک، متوسط و تولید کنندگان لوازم خانگی است.
 
او گفت: دستورالعمل ها و آیین نامه های لازم برای حمایت بنگاه های تولیدی و تولیدکنندگان لوازم خانگی تنظیم و برنامه ریزی شده است. 
 
 او گفت: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی سرمایه ملی هستند، واحدهای تولیدی متناسب با مزیت های نسبی، استراتژی و صنعت راهبردی اولویت بندی و تسهیلات ارائه می شود. 
 
محمدی گفت: 466 میلیارد ریال اعتبار برای کلینیک های نوسازی و عارضه یابی در 31 استان در نظرگرفته شده و راه اندازی شده است و برای رفع مشکل 2 هزار و 54 واحد تولیدی راه حل ارائه می دهند.
 
بیش از 2 هزار بنگاه تولیدی در مسیر رفع مشکلات
حمید رضا غزنوی سخنگوی تولیدکنندگان لوازم خانگی در ارتباط تلفنی درباره مشکلات بنگاه های تولیدی این بخش گفت: در بخش صنعت لوازم خانگی به دلیل اینکه جز صنایع بزرگ است و اشتغال زیادی در این صنایع وجود دارد، بیشتر مشکل ما سرمایه در گردش است که از ابتدای سال 97 به دلیل مشکلات انتقال پول از طریق فاینانس و اعتباری پرداخت ها باید از راه حواله انجام شود بنابراین سرمایه درگردش مورد نیاز ما نسبت به سال 96 نیز 25 برابر شده است.
 
 او افزود: به دلیل اینکه سرمایه در گردش در بخش لوازم خانگی کم شده است نتوانسته ایم به مقایس تولید مورد نظر برسیم و سهم تولیدات داخلی را بیشتر کنیم بنابراین برای رفع تولید مشکلات لوازم خانگی نیاز به استراتژی اساسی است و در صنعت لوزام خانگی نیاز به تقویت تولید داریم.
 
غزنوی گفت: تسهیلات برای واحدهای تولیدی اخیرا درنظر گرفته شده است اما تاکید می شود صنایع بزرگتر را که زنجیره ارزش را تامین کرده اند حمایت کنیم و بعد از مشخص کردن استراتژی لازم در هر بخش و صنعت راهبردی تسهیلات در نظر گرفته شود. 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°