آغاز مرحله اجرایی طرح ملی کنترل فشار خون

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:24 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۷۰۲۵۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت، پس از مرحله اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بسیج ملی کنترل فشارخون که بسیار مطلوب پیش رفت، از امروز شنبه فاز اجرایی آن در سراسر کشور آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا رئیسی روز جمعه در جلسه هماهنگی "بسیج ملی کنترل فشارخون" گفت: راه اندازی بسیج ملی کنترل فشارخون، همدلی و عزم جدی را در تمامی دست اندارکاران نظام سلامت در ستاد و دانشگاه، ایجاد کرد.
 
رئیسی در این جلسه که با حضور وزیر بهداشت و از طریق برقراری ارتباط ویدئویی با روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد با بیان اینکه مرحله اطلاع رسانی و آگاهی بخشی این طرح ملی بسیار مطلوب پیش رفت، افزود: مشارکت روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین سایر نهادها در استان ها در این مرحله از طرح ملی کنترل فشارخون نیز تاکنون مطلوب بود.
 
رئیسی با بیان اینکه از ۱۸ خرداد، این طرح وارد فاز اجرایی می شود، گفت: در دو هفته ای که گذشت، مبحث حساس سازی، آگاهی رسانی، آمادگی، تدوین دستورالعمل ها و استانداردها، تدوین شیوه نامه نظارتی و تدوین دستورالعمل اجرایی، پیگیری شد.
 
وی گفت: براساس برآوردها، ۴۰ درصد از مردم کشور از بیماری فشار خون خود اطلاعی نداشته و حتی، نیمی از افرادی که از فشار خون خود مطلع هستند نیز، فشار خون خود را کنترل نکرده و به دنبال درمان نیستند. به همین دلیل، بسیج ملی کنترل فشار خون آغاز شد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: براساس آمار، در کشور حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال داریم و چنانچه ۲۰ میلیون نفر از آنها در طرح ملی کنترل فشار خون مورد سنجش قرار گیرند، پیش بینی می شود، حداقل ۲ میلیون نفر بیمار دچار فشار خون را شناسایی و حدود یک میلیون نفر از آنها تحت درمان و مراقبت های ثانویه فشار خون قرار گیرند.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°