نظام مالیاتی باید هوشمند شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:37 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۰۲۶۸۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سال گذشته 109 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی محقق شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فرهاد دژپسند در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید سازمان امور مالیاتی افزود: ما در دوره انتقال از بودجه مبتنی بر نفت به بودجه مبتنی بر درآمدهای سالم و پاک هستیم که در این دوره سازمان امور مالیاتی وظیفه مهمی دارد که به عنوان اهرم این انتقال باید عمل کند.
 
وی گفت: البته بالابردن درآمدهای مالیاتی نباید به هر قیمتی باشد و ما نمی خواهیم پول زور بگیریم.
 
وی تاکید کرد: نباید مودیان خوش حساب و خوش عملکرد با افزایش مالیات مورد فشار قرار گیرند.
 
دژپسند با بیان اینکه باید به سمت سیستم های مدرن و کارآمد حرکت کنیم گفت: نظام مالیاتی باید هوشمند باشد  و روابط انسانی را به حداقل برسانیم.
 
وی افزود: در این زمینه باید دستگاههای مختلف در خصوص اشتراک گذاشتن اطلاعات همکاری کنند تا از فرار مالیاتی جلوگیری شود.
 
وی گفت: با هوشمندسازی نظام مالیاتی شبکه دریافت و پرداخت سالم و فرار مالیاتی کمتر می شود که این از محورهای اقتصاد مقاومتی است.
 
وی با بیان اینکه لایحه جامعه مالیات بر عایدی قرار است تا پایان خرداد به مجلس ارائه شود گفت: موضوعاتی مثل مالیات بر درآمد فعالیت های اختلال زا نیز در دستور کار قرار دارد.
 
وی از پیشنهاد برنامه جامعی به رئیس جمهور برای رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار خبر داد و افزود: برنامهای نیز برای بهبود معیشت و ضرورت کنترل تورم و همچنین در خصوص نرخ ارز به رئیسجمهور پیشنهاد داده شده که جزئیات آن اعلام خواهد شد.
 
وی با اشاره به ثبات نسبی اخیر در بازار ارز گفت: صادرکنندگان غیر نفتی ارزهای حاصل از صادرات را به چرخه اقتصاد برگردانده اند.
 
دژپسند همچنین درخصوص امید علی پارسا رئیس جدید سازمان امور مالیاتی گفت: وی دانش پایه و تجربه خوبی دارد و همه مراحل را طی کرده و  سلامت مالی و اخلاقی دارد.
 
دژپسند همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع مالیات بر سکه های خریداری شده  گفت: بخش قابل توجهی از سکه ها که گمان می کردیم با هدف سوداگری خریداری نشده از مالیات معاف شده است.
 
وی گفت: اجازه قانونی انجام این کار را داشتیم و اجرای آن را آغاز کرده ایم.
وی افزود: این طرح برای مواجهه با فعالیتهای اختلال زا انجام میشود.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°