جنگ اقتصادی جنگ علیه مردم عادی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:38 - سه‌شنبه 08 بهمن 1398
کد خبر : ۷۰۲۸۷۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
وزیر امور خارجه : ترامپ به صراحت اعلام کرد که وارد جنگ اقتصادی شده و معنای جنگ اقتصادی جنگ علیه مردم عادی است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­ظریف در حاشیه بازدید از دبیرستان علامه حلی در تهران اظهار داشت : در شرایطی که دولت آمریکا از یک طرف فشارها را افزایش می دهد و از سوی دیگر ادعای تمایل به مذاکره دارد جمهوری اسلامی ایران نگرش خود و واقعیت ها را برای دنیا بیان می کند.

وی افزود : در دنیای امروز نیاز هست در برابر سیاست های یکجانبه گرایانه آمریکا و در برابر  فشارهایی که امروزه به همه دنیا وارد می شود به این رفتارهای آمریکا پاسخ متناسب بدهیم .

وزیر امور خارجه با اشاره به نحوه رفتار ترامپ با مکزیک اضافه کرد : شما نحوه رفتار با مکزیک را مشاهده کردید حتی ترامپ بعد از امضای توافق نفتا از مکزیک باج خواهی و این کشور را مجبور کرد که سیاستش را عوض کند .

ظریف ادامه داد : همچنین نوع رفتار و روشی که آمریکا با دولت چین اتخاذ کرد را دیدید لذا جمهوری اسلامی ایران لازم است در صحنه سیاسی فعال باشد و ما با کشورهای دوست خود گفتگو می کنیم و مسئولیت هایشان را در قبال توافق هسته ای و نظام بین الملل توضیح می دهیم تا اگر بتوانند اقدامی در زمینه متوقف کردن جنگ اقتصادی داشته باشند.

وزیر امور خارجه گفت: همانطور که می دانید ما امروز جنگ اقتصادی داریم و ترامپ صراحتا اعلام کرده که وارد جنگ اقتصادی شده ایم و الان آنچه اتفاق افتاده همان جنگ اقتصادی است .

ظریف اضافه کرد : در جنگ نظامی مشخص است نظامیان وارد جنگ می شوند اما در جنگ اقتصادی معنایش علیه مردم عادی است و باید راهی پیدا کنیم تا این واقعیت ها را به دنیا منتقل کنیم .  
 

آقای ظریف با انتقاد از اروپایی ها که همچنان به جای عمل کردن حرف می زنند ، گفت : در جایگاهی نیستید که به ما انتقاد کنید قرار بود روابط اقتصادی با ایران عادی سازی شود بگویید در این زمینه چکاری کرده اید.
 
 
وزیر خارجه به اروپایی ها یادآور شد دو مهلت 60 روزه دادیم تا وظایفتان را بر اساس برجام انجام دهید ، ضمن اینکه اقدامات بعدی ما  ، متناسب با اقدامات شما خواهد بود .
 
ظریف همچنین با انتقاد از سیاست غربی ها در منطقه ، گفت: سیاست های غرب در منطقه ما جز خسارت چیزی نداشته است و به رژیم های خودکامه اجازه داده که جنایت انجام دهند .
 
* وزیر خارجه که برای اطلاع از نتایج طرح پژوهشی ـ دانش آموزی " ماموریت من " درباره تحریم ها و خروج آمریکا از برجام به مدرسه علامه حلی رفته بود ، در جمع دانش آموزان هم گفت: آمریکا بر خلاف تبلیغاتش در موضع ضعف قرار دارد و جمهوری اسلامی ایران در موضع قدرتست . ظریف با بیان اینکه شکست‌های آمریکا در منطقه از جمله نشانه‌های ضعف روز افزون این کشور است ، افزود : تلاش کشورها برای حذف دلار از معاملات دو و چندجانبه‌ نیز افق اقتصادی آمریکا را به ضعف کشانده است .
 
وزیر خارجه تاکید کرد : ایران بدون تردید آینده بسیار درخشانی خواهد داشت و ملت ایران باید به خود و سیاست‌های نظام افتخار کند .
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°