جزئیات احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:55 - دوشنبه 25 آذر 1398
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی: در پی اصلاح قیمت بنزین، تقاضا‌ برای گازسوز کردن خودرو‌ها افزایش یافته است وکیل‌زاده (در برنامه تیتر امشب): دولت در ۱۴ سال گذشته حدود یک میلیون خودرو را با کمک بلاعوض گازسوز کرده است مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی: روزانه حدود ۲۱/۲ میلیون متر مکعب سی‌ان‌جی به خودرو‌های گازسوز عرضه می‌شود امکان دو برابر کردن این ظرفیت تا بیش از ۴۵ میلیون متر مکعب وجود دارد؛ تعداد جایگاه‌ها پاسخگوست رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین: تاکنون ۷۰ هزار متقاضی گازسوز کردن خودرو‌ در سامانه نام‌نویسی کرده‌اند رئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی: حدود ۴۲۵ آزمایشگاه آزمون مخازن، سالانه بیش از ۴ میلیون خودرو را بررسی می‎‌کنند
کد خبر : ۷۰۳۱۱۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۶
از 400 هزار واحد طرح اقدام ملی، ساخت 200 هزار واحد را وزارت راه و شهرسازی با مشارکت بخش خصوصی،100 هزار واحد را بازآفرینی شهری و 100 هزار واحد را بنیاد مسکن تقبل کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس فرهادیه مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بعد از فراز و نشیب ها در بخش مسکن، با رویکرد جدیدی که مجموعه نظام، مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزارت راه وشهرسازی دیگر مسئولان داشتند اولویت به توجه ویژه در بخش مسکن قرار گرفت.
 
او افزود: رئیس جمهور در اجرای این طرح وزارت راه و شهرسازی را  مکلف کرد تا با جدیت دنبال کند.
 
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: ساخت 200 هزار واحد از 400 هزار واحد طرح را وزارت راه و شهرسازی تقبل کرده است و با توجه به ورود بخش خصوصی و مردم برنامه ریزی برای تولید مسکن انجام است تا پایان دوره باقی مانده دولت دوازدهم به اتمام خواهد رسید.
 
جزئیات طرح اقدام ملی مسکن 
فرهادیه گفت: شرکت در شهرهای جدید زمین دارد و پروانه ساختمانی 130 هزار واحد صادر شده است و با مشارکت بخش خصوصی و انبوه سازان و تولیدکنندگان عمده مسکن اقدام خواهد شد. 
 
او افزود: تامین مالی پروژه ها برای بخش سازندگان و انبوه سازان تقویت می شود. 
 
فرهادیه گفت: برای 100 هزار واحد مسکونی از اقدام ملی در بافت ناکارآمد و فرسوده شهری، برنامه ریزی بازآفرینی شهری به این صورت است که 80 هزار واحد با ظرفیت های خود مردم که مسکن و زمین دارند انجام شود و مجلس با تخصیص یک میلیارد دلار وجوه اعتباری و 25 میلیون تومان وام بدون بهره برای هر واحد در اختیار انبوه سازان قرار خواهد گرفت.
 
100 هزار واحد باقی مانده را نیز بنیاد مسکن تقبل کرده که در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت انجام شود. 
 
فرهادیه گفت: دغدغه مجلس درباره ضعفی که در بخش مسکن وجود دارد پذیرفته است و باید عقب ماندگی در تولید مسکن باید جبران شود، با توجه به ظرفیتی که بخش خصوصی در انبوه سازی مسکن دارد باید آنها را به تولید مسکن تشویق کرد.
 
او افزود: 400 هزار واحد مسکن فقط اهرمی برای راه اندازی بخش مسکن است و وظیفه وزارت راه و شهر سازی بستر سازی است.
 
آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد در سال 85 ما 420 هزار واحد مسکن تولیدی داشتیم که در سال 92 به 846 واحد رسیدیم، که در حال حاضر به 400 هزار واحد رسیده ایم که نشان می دهد تولید مسکن در طی سالهای 1385 تا 96 با شیب بسیار تندی کاهشی بوده است.
 
او افزود: با توجه به اینکه قیمت مسکن در سال 97 به طور متوسط کشور 2 برابر افزایش داشته است، در طرح ملی مسکن آسیب شناسی ها انجام شده است.
 
 جزئیات طرح اقدام ملی مسکن
پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی در ارتباط تلفنی گفت: بانک مرکزی در سال های گذشته سعی کرده حداکثز کمک به بخش مسکن را داشته باشد. 
 
او افزود: در اسفند ماه 97 شورای پول و اعتبار بر اساس گزارش بانک مرکزی سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت فروش اقساطی بلندمدت برای بانکهای تجاری و بانک مسکن را 60 درصد افزایش داده است.
 
او افزود: با توجه به اینکه از خرداد سال گذشته حجم معاملات نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن کاهش و قیمت ها افزایش داشته که نشان دهنده کاهش عرضه است، اولویت بر ساخت مسکن قرار گرفت.
 
قربانی گفت: تسهیلات پرداختی در یک سال سرمایه درگردش را نیز دربر می گیرد و با توجه به اینکه بخش مسکن سرمایه درگردش کمتری دارد چرخش سرمایه کمتر است. 
 
او افزود: در پایان سال 97 سهم بخش مسکن از تسهیلات باقی مانده 25 و 2 دهم درصد بوده است بنابراین اولویت برای کمک به بخش مسکن قرار داده شده است.
 
مهدی جمالی‌نژاد معاون عمرانی وزیر کشور گفت: اختیارارت و ظرفیت های خوبی به شهرداری ها داده شده است.
 او گفت: وقتی آیین نامه اجرایی ساماندهی مسکن صادر شد شهرداری ها موظف شدند کاربری ها را مشخص کرده و در محلات و شهرها زمین ها را احصا کنند.
 
جمالی نژاد افزود: میزان زمین که می توان احصا کرد بیش از یک میلیون هکتار است. 
 
جزئیات طرح اقدام ملی مسکن 
او افزود: بازآفرینی تمرین و اقدام مشترک خوبی بود و حرکت ریشه ای و ارزشمند است که در بازآفرینی شهرهایی مثل اصفهان و یزد که بافت تاریخی دارند و به تدریج خالی از سکنه می شوند انجام و در آینده تسریع خواهد شد.
 
قربانی گفت: وزارت کشور در بازسازی ها، نوسازی و طرح های مسکن ورود کرده و در تسهیل فرایندها کمک و حمایت کرده است و فناوری های نوین را در بخش مسکن وارد کرده است.
 
فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عرضه 400 هزار مسکن عدد قابل توحهی است اما همه مشکل ما این تعداد مسکن نیست و تاکید می شود در این بخش اصلاح ابزارهای مالیات بر واحدهای خالی مسکن و مالیات بر عایدی مسکن نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
 
جزئیات طرح اقدام ملی مسکن
موسوی گفت: وقتی طرح ضربتی انجام می شود لایحه ها نیز باید متناسب با آن ارائه شود بنابراین لازم است
 
او افزود: با توجه به مهاجرت سالانه 250 هزار نفر به استان تهران و اضافه شدن جمعیت نمی توان مشکلات بخش مسکن را نادیده گرفت بنابراین در حوزه مسکن نباید جزیره ای نگاه کرد بلکه باید تمام مشکلات را در نظر گرفت و نیازمند سیاست یکپارچه در این بخش هستیم.
 
 

برچسب ها: طرح ملی مسکن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۱°