آژانس به راستی آزمایی خود درباره ایران ادامه می دهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:33 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۷۰۳۳۲۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
مدیر کل آژانس انرژی اتمی گفت: آژانس به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته ای اعلام شده ایران مطابق توافق پادمانی ادامه می دهد و ارزیابی درباره نبود مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده در ایران کماکان ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه مقدماتی خود در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که امروز در مقر آژانس در وین برگزار شد، گفت: گزارش اخیر من درباره نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران مطابق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، فعالیت های آژانس در آن کشور در ماههای اخیر را پوشش می دهد.
 
آمانو در بخشی دیگر از این بیانیه گفت:‌ در روز هشتم ماه می شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که "دستوری برای توقف برخی از اقدامات ایران تحت برجام" صادر کرده است.
 
آمانو افزود: من درباره افزایش تنش ها بر سر موضوع هسته ای ایران نگران هستم. همانطور که همواره تاکید کرده ام، تعهدات هسته ای ایران مطابق برجام یک دستاورد مهم برای راستی آزمایی هسته ای است.
 
وی تاکید کرد:‌ از این رو امیدوارم که بتوان راههایی برای کاهش تنش های جاری از طریق گفتگو پیدا کرد. ضروری است که ایران به طور کامل تعهدات مرتبط با هسته ای خود مطابق برجام را اجرا کند.
 
مدیر کل آژانس در پایان بخش مربوط به ایران گفت: آژانس به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته ای اعلام شده ایران مطابق توافق پادمانی ادامه می دهد و ارزیابی درباره نبود مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده در ایران کماکان ادامه دارد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°