نظام رتبه بندی معلمان در راه هیئت دولت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:21 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۷۰۳۳۵۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
سرپرست وزارت آموزش و پرورش؛ تحقق متوازن سند تحول بنیادین این وزارتخانه را اولویت کاری خود عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسینی در حاشیه مراسم تجلیل از خیران مدرسه ساز درباره نظام رتبه بندی معلمان نیز گفت: رتبه بندی در قالب لایحه ای ارائه شده که مراحل خود را طی می کند و به زودی به صحن هیئت دولت می‌رود. حسینی به نقل از رئیس جمهور گفت بخش های اول و دوم  نظام رتبه بندی تامین اعتبار شده است.  
 
سرپرست وزارت آموزش و پرورش همچنین اعلام کرد: جشن حذف مدارس خشتی مهر ماه برگزار می شود.
 
سیدجواد حسینی اظهار کرد: یک سوم مدارس تخریبی است و تلاش سازمان نوسازی مدارس این است که مدارس استاندارد داشته باشیم و در این مسیر هم توفیق داشتیم.
 
وی افزود: یک سوم مدارس توسط خیران ساخته شده و  بیش از 30 هزار خیر کشور 130 هزار کلاس درس ساختند.
 
حسینی گفت: تلاش ما این است که مدارس خشت و گلی برچیده شود و اول مهر جشن نبود مدارس خشت و گلی را می‌گیریم همچنین تلاش می‌کنیم بخاری‌های نفتی استاندارد شود.
 
وی درباره اولویت‌هایش در دوره سرپرستی عنوان‌کرد: چه در دوران سرپرستی و چه غیر از آن و چه آقای حسینی و چه هر فرد دیگری سکان آموزش و پرورش را برعهده بگیرد، خواهد گفت که تحقق متوازن سندتحول بنیادین اولویت اصلی است و تلاش بنده همین است، سند تحول 6 خرده نظام دارد که تصویب شده و برای اجرای آن تلاش می کنیم.
 
سرپرست وزارت آموزش و پرورش  بیان کرد: بیش از44 درصد  سند تحول مربوط به نظام راهبری و مدیریت  و 20 درصد منابع انسانی است  و در مجموع 64 درصد سند و مجموعه راهکارهایی که دارد مبتنی بر دو خرده نظام راهبری و مدیریت و راهبری و منابع انسانی است. اولویت را ارتقای مدیریت در آموزش و پرورش و مدیریت آموزشگاهی و ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای می‌دانیم.

دیروز در جلسه شورای اقتصادی نیز رئیس جمهور گفت که اعتبار بخش اول و دوم رتبه بندی تامین شده و آن را اجرایی خواهیم کرد، البته رتبه بندی اعتباری بیشتر می‌خواهد و ما تمام تلاش خود را معطوف خواهیم کرد زیرا معتقدیم یکی از عوامل افزایش انگیزه معلمان، اجرای رتبه بندی و سنجش صلاحیت‌های معلمی است که آقای بطحایی و رئیس جمهور هم تاکید داشتند که باید انجام شود.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°