ورشکستگی شرکت های انگلیسی در سایه برگزیت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:47 - سه‌شنبه 17 تير 1399
کد خبر : ۷۰۳۴۰۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
آمارهای رسمی در انگلیس از کوچکتر شدن اقتصاد همزمان با افزایش ورشکستگی افراد و شرکت ها در این کشور حکایت دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در حالی که در پی استعفای ترزا می از رهبری حزب حاکم محافظه کار رقابت 10 نامزد ریاست حزب حاکم محافظه کار انگلیس و دادن وعده های اقتصادی آنان، آغاز شده است، اخبار بد اقتصادی در این کشور، ادامه دارد.
 
امروز اعلام شد اقتصاد این کشور، در ماه آوریل امسال، 4 دهم درصد کوچک تر شد که در همه اخبار بد اقتصادی، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، معروف به برگزیت، یکی از علل مهم است.
 
در حالیکه رشد اقتصادی انگلیس، چهار برابر کمتر از براورد اقتصاددانان اعلام شده است پیش بینی تداوم آن بر نگرانی های صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادی در انگلیس افزوده است.
 
ماه مارس امسال نیز اقتصاد انگلیس، یک دهم درصد کوچک تر شد. ماه پیش همچنین، تولید صنعتی در انگلیس، دو و هفت دهم درصد و خروجی کارخانه ها نیز سه و 9 دهم درصد کمتر شد.
 
همزمان انجمن خرده فروشی در انگلیس (British Retail Consortium’s B.R.C) در گزارش ماه می خود اعلام کرد میزان مراجعه مردم به فروشگاه ها در خیابان های اصلی محلات، با سه و نیم درصد کاهش در مقایسه با ماه می پارسال، به کم ترین میزان در شش سال اخیر رسیده است .
 
بحران اقتصادی که برگزیت آن را تشدید کرده سایه سنگینی برخودروسازی این کشور افکنده که کارشناسان از ان به عنوان بحران در صنعت خودروسازی انگلیس یاد می کنند .
بر اساس گزارشهای رسمی منتشر شده در انگلیس تولید خودرو در این کشور از ماه گذشته میلادی، 44 درصد کاهش یافته است.
 
ماه اوریل پارسال حدود 128 هزار دستگاه خودرو در انگلیس تولید شد اما اوریل امسال حدود 71 هزار دستگاه خودرو تولید شد."
 
همرمان با تولید انبوه وعده و شعار اقتصادی در فضای جامعه انگلیس، هفته پیش شرکت خودروسازی فورد نیز اعلام کرد با بیش از چهار دهه فعالیت کارخانه اش را در انگلیس تعطیل می کند تا آثار جدایی این کشور از اتحادیه اروپا، بیش تر آشکار شود.
 
همه شرکت های خودروسازی خارجی در این کشور، از جمله جاگوار لند روور، بی .ام . و و پژو، تولید خود را در انگلیس متوقف کرده و یا کاهش داده اند.
 
بنیاد دیده بان پول در انگلیس نیز در تازه ترین گزارش از ورشکستگی بیش از 16 هزار شرکت فقط در انگلیس و ولز خبر داد که بالاترین میزان در پنج سال اخیر است.
 
این بنیاد میزان ورشکستگی شرکت ها را نیز با احتساب اسکاتلند و ایرلند (که مجموعا با انگلیس و ولز، بریتانیا را تشکیل می دهند) بسیار بیشتر از این میزان دانست.
 
بر اساس گزارشهای رسمی منتشر شده در انگلیس میزان ورشکستگی افراد نیز با بیش از 115 هزار نفر به بالاترین میزان در هشت سال اخیر رسیده است.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°