اعتبار 3 هزار و 800 میلیارد تومانی برای مناطق سیل زده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:41 - چهارشنبه 25 تير 1399
کد خبر : ۷۰۳۵۹۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
رئیس بنیاد مسکن: تاکنون برای بازسازی مناطق سیل زده 2 هزار و 500 میلیارد تومان وام و هزار و 300 میلیارد تومان کمک بلاعوض تامین شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن در ارتباط تصویری با برنامه تیتر امشب درباره روند بازسازی ها در مناطق سیل زده گفت: عمده اعتبارات بازسازی از طریق بانک و کمک های بلاعوض تامین می شود.
 
تامین 2500 میلیارد تومان وام و 1300 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مناطق سیل زده 
او افزود: در مرحله اول 2 هزار و 500 میلیارد تومان وام و هزار و 300 میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض تامین شد. 
 
تابش با بیان اینکه مشکلات تاخیر در پرداخت ها پیگیری می شود و مصوبه بانک مرکزی در پرداخت تسهیلات به بانک ها در استان ها ابلاغ شده است، افزود: 40 هزار پرونده کامل و به بانک ها ابلاغ شده که از این تعداد 8 هزار پرونده عقده قرارداد شده است اما پرداخت ها کافی نبوده است که بانک مرکزی پیگیر است.
 
تابش گفت: بیشتر پرداخت ها از کمک های بلاعوض دولت و مردم بوده است. 
 
رئیس بنیاد مسکن در ادامه گفت: بانک ها در ارزیابی ها با بنیاد مسکن همکاری داشته اند و ارزیابی بنیاد مسکن ملاک است.
 
تابش گفت: در استان گلستان تصمیم هایی برای تسریع روند کار انجام شده است و 2 استان معین در خدمت این استان قرار گرفته است و روند کار مطلوب تر شده است و کارها با جدیت بیشتر انجام می شود.
 
او افزود: تعمیرات تا پایان تابستان و ساخت و ساز ها تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید. 
 
تابش درباره تامین مصالح و ماشین آلات گفت: تهیه سیمان را بنیاد مستضعفان تقبل کرده است، آهن آلات لازم نیز به استان های سیل زده حمل شده و ایستگاه های تهیه بتن آماده فراهم شده است، قیمت ها مصالح نیز قیمت اعلامی بنیاد مسکن است. 
 
محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی در برنامه تیتر امشب درباره اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده گفت: سیلی که از فروردین استان های کشور را در برگرفت تخریب های زیادی به همراه داشت.
 
بعد از سیل و با تاکید مقام معظم رهبری برای حضور نیروهای مسلح در مناطق درگیری سیل، استان های مختلف برای کمک به سیل زدگان معین شدند؛ تمام کمک های جمع آوری شده از اقلام ضروری و گروه های جهادی از مبدا استان ها هدفمند بر اساس نیاز به مناطق ارسال شد.
 
تامین 2500 میلیارد تومان وام و 1300 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مناطق سیل زده 
زهرایی گفت: سیل آسیب های زیادی داشت اما برکاتی نیز داشت ازجمله اینکه گروه های جهادی به منطقه اعزام شدند و مردم نیز با همکاری گروههای جهادی به کمک مردم شتافتند.
 
در طرح جهاد همبستگی ملی نیز با تعامل دولت قرارداد ساخت 20 هزار منزل آسیب دیده را بین سازمان بسیج مستضعفین و بنیاد مسکن منعقد شد، بسیج مستضعفین به عنوان متولی در منطقه انجام وظیفه کرد همچنین تطبیق منطقه جغرافیایی بین سپاه و بسیج انجام شد.
 
زهرایی گفت: با تعاملی که با بنیاد مسکن داشتیم و با آسیب شناسی های انجام شده، کار ساخت و ساز ها در سامانه عمران اجتماعی بارگذاری می شود.
 
 در طرح جهاد همبستگی خیرین، با حق انتخاب مالک و با هماهنگی بنیاد مسکن قرارداد امضا و بارگذاری می شود.
 
در طرح برای ساخت 30 میلیون تومان و برای تعمیر 7 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: با شناسایی واحدها در سامانه عمران اجتماعی کار تبلیغاتی انجام می شود برای سازمان ها و استان های معین سهمی برای کمک درنظر گرفته شده است.
 
 تامین 2500 میلیارد تومان وام و 1300 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مناطق سیل زده
مهدی رازجویان معاون عمرانی استانداری مازندران درارتباط تصویری گفت: مشکل اساسی ما پرداخت تسهیلات بانک هاست که هنوز پرداخت ها دستی و کند انجام می شود.
 
رازجویان گفت: با توجه به کندی پرداخت تسهیلات از جانب بانک ها روند ساخت و سازها به کندی انجام می شود که وعده پیگیری در هیئت دولت برای رفع موانع بانک ها داده شده است.
 
 او گفت: تسریع در روند کار بانک ها ساخت و ساز ها را سرعت خواهد بخشید.   
 
 تامین 2500 میلیارد تومان وام و 1300 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مناطق سیل زده
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در ارتباط تصویری گفت: از روز عید سعید فطر جلسه ای با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی مشکلات بررسی شد و طبق نظرسنجی ها اولویت اول مردم آماده سازی برای کشت تابستانه است که در دستور کار قرار گرفته است.
 
در شهرستان اهواز 3 هزار هکتار باقی مانده که با خط لوله هایی که در اختیار وزارت جهاد قرار گرفته مشکلات مرتفع خواهد شد.
 
استاندار خوزستان گفت: مشکل اصلی فعلا دشت آزادگان است که هنوز مناطقی زیر آب است. بیش از 90 دستگاه از روز عید فطر به دستگاه های خدمات رسان اضافه شده است تا چند روز آینده این 23 هکتار از زیر آب خارج و کشت تابستانه آغاز شود.
 
شریعتی گفت: در روستاهایی که امکان سکونت نبود علاوه بر تسهیلات دولتی 200 کانکس کولر دار در اختیار مردم قرار گرفته و شرایط تاحدودی مناسب شده است. 
 
او افزود: اکنون هیچ خانواده ای در گرمای خوزستان زیرچادر نداریم.
 
او گفت: پکیج های امداد رسانی در اختیار شهرها قرار می گیرد و وسایل سرمایشی نیز با هماهنگی های لازم تامین و در اختیار مردم قرار می گیرد.
 
با هماهنگی بین بانک ها و دستورالعمل های بانک مرکزی روند تعمیرات و ساخت و ساز سرعت بیشتری می گیرد.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°