سرباز کودک ها، جاسوس های تازه داعش

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:29 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۷۰۳۷۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۹
گزارش های منتشر شده حاکی است داعش، از کودک سربازان در جنگ های خود استفاده می کنند.دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: کودک سربازهامی توانند به نقش های غیر جنگی نیز بپردازند. برای نمونه می توان از کودک سربازها به عنوان جاسوس و خبر رسان استفاده کرد.
سرباز کودک ها، جاسوس های تازه داعش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، هزاران کودک از سوی شمار زیادی از گروه های مسلح دیگر در افغانستان، چاد، جمهوری دموکراتیک کنگو، سومالی، سودان جنوبی و دیگر کشورها به عنوان سرباز به کار گرفته می شوند که این موضوع نقض قوانین بین المللی محسوب می شود.
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: کودک سربازها در درگیری ها مسلحانه مشارکت می کنند اما در عین حال می توانند به ایفای نقش های غیر جنگی نیز بپردازند. برای نمونه می توان از کودک سربازها به عنوان جاسوس و خبر رسان استفاده کرد.

داعش کودکان

براساس این گزارش، رومئو دالایر فرمانده سابق نیروهای سازمان ملل متحد اعلام کرد در حالی که اطلاعات دقیقی از شمار کودک سربازها در جهان در دسترس نیست؛ اما گفته می شود 250 هزار کودک سرباز در درگیری های مسلحانه در سراسر جهان حضور دارند.
شلی ویتمن مدیر اجرایی ابتکار کودک سربازان، کمپینی جهانی به منظور پایان دادن به روند سرباز گیری کودکان در سراسر جهان، اعلام کرد با این حال، این ارقام شامل افراد جوانی نمی شود که از سوی داعش، به کار گرفته می شوند.
این گروه افراطی در پی تهاجم خود در عراق در ماه ژوئن توجهات را در سراسر جهان به خود جلب کرد. در آن زمان تخمین زده می شد در مجموع ده هزار نیرو در اختیار داشته باشد.

از آن زمان به بعد، تلاش های خود را برای سربازگیری در عراق و سوریه و همچنین در خارج از این دو کشور افزایش دادند. گفته می شود دهها هزار کودک به همراه افرادی دیگر در سال 2014 به شورشیان داعش پیوستند.
کودکانی که در حال مبارزه برای داعش هستند در مجموع نیمی از کودکانی را تشکیل می دهند که در سراسر جهان در درگیری های مسلحانه مشارکت دارند.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی از مسکو، رسانه های اجتماعی یکی از ابزارهای مهم برای سربازگیری داعش محسوب می شوند. برای نمونه، این گروه این هفته تصویری از یک کودک به نام ابو اوسامه السلفی را در پایگاه اجتماعی خود در اینترنت قرار داد.
داعش ادعا می کند، این پسر بچه جوان ترین عضو این گروه است که در مبارزات داعش در شهر عین العرب سوریه حضور دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °