بررسی پرونده آسانژ به 8 ماه بعد موکول شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:41 - سه‌شنبه 29 بهمن 1398
کد خبر : ۷۰۴۳۳۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
دادگاه انگلیس جلسه بررسی استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار پایگاه ویکی لیکس به آمریکا را به 8 ماه دیگر موکول کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  قاضی دادگاه وست مینستر لندن امروز جمعه گفت: جلسه دادگاه بررسی درخواست استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس به آمریکا اواخر فوریه 2020 برگزار خواهد شد.
 
یک روز پس از صدور مجوز وزرات کشور انگلیس مبنی بر تحویل آسانژ به آمریکا، قاضی دادگاه وی اعلام کرد: با دریافت اسناد مربوطه، بررسی پرونده آسانژ را برای تصمیم گیری در این باره 8 ماه دیگر آغاز خواهد کرد.
 
ساجد جاوید، وزیر کشور انگلیس دیروز با استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار پایگاه افشاگر ویکی لیکس (WikiLeaks) به آمریکا موافقت کرد. امروز قرار بود دادگاه انگلیس درباره تحویل دادن آساتژ به آمریکا تصمیم بگیرد.
 
رژیم آمریکا، آسانژ را به 18 اتهام از جمله رخنه در رایانه های دولتی و ربودن و انتشار اسناد محرمانه دولتی، متهم کرده است. آسانژ 47 ساله به علت شدت بیماری، ماه گذشته نتوانست در دادگاه انگلیس حاضر شود و دادگاه رسیدگی به پرونده او امروز برگزار شد.
 
هفته پیش دادگاهی در اوپسالای سوئد اعلام کرد: نمی خواهد آسانژ را به اتهام تعرض جنسی در سال 2010 میلادی، تحت پیگرد قرار دهد.
 
آسانژ که اکنون در زندان امنیتی بل مارش لندن زندانی است، این اتهام ها را رد کرده است. وی به جرم نقض شرایط آزادی به قید وثیقه در انگلیس، به 50 هفته زندان محکوم شده است و پیش از آن به مدت 7 سال در سفارت اکوادور در لندن، زندگی می کرد.
 
استرداد آسانژ که اطلاعات محرمانه رژیم آمریکا را منتشر کرده است، از منظر شماری از کارشناسان رسانه و هواداران آزادی انتشار اطلاعات، تلاش برای مسدود کردن رسانه های آزاد و افشای اطلاعات مورد نیاز مردم عنوان شده است.

حامیان جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس روز جمعه با در دست داشتن بنرها و سردادن شعارهایی در حمایت از وی با استرداد او به آمریکا مخالفت کردند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°