فراخوان مشارکت جویی دستگاه قضا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:03 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۷۰۴۴۸۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
رئيس قوه قضائيه در خصوص مشاركت جويي از مردم و نخبگان در روند تحولات دستگاه قضايي فراخوان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

در فراخوان حجت الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي آمده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

امروزه با گسترش دسترسي هاي ارتباطاتي، فارغ از چارچوب هاي سنتيِ خشك و ديوان سالارانه، فضاي مجازي و رسانه هاي اجتماعي به فرصتي بزرگ براي كم كردن فاصله هاي زماني و مكاني در ارتباطات و به اشتراك گذاري نظرات تبديل شده است.

 از اين فرصت بايد براي دريافت نظرات مردم و نخبگان از «ايده تا بازخورد» به بهترين نحو استفاده كرد.

 آسيب هاي فضاي مجازي، كه در جاي خود بايد به طور جدي دنبال و رفع شود، نبايد ما مسئولان را دچار خطاي محاسباتي كند و موجب شود كه خود را از فرصت كمنظير ارتباط با مردم در اين بستر محروم نماييم.

 به تعبير رهبر معظم انقلاب اسلامي بايد از فرصت با ارزش فضاي مجازي استفاده كرد و با اطلاع از نظرات و سؤال هاي افكار عمومي، يك حضور مؤثر و جريانساز را به نفع مردم رقم زد.

نيل به«قوه قضائيه تراز انقلاب اسلامي» در گام دوم، بدون مشاركت و نقش آفريني مردم، نخبگان و دلسوزان انقلاب ممكن نيست.

 در مدت كوتاهي كه از مسئوليتم در قوه قضائيه ميگذرد، و پيش از آن نيز خصوصاً در دوره خدمت در آستان قدس رضوي، از نظرات ارزشمند كاربران رسانه هاي اجتماعي استفاده كردهام و از اين پس نيز اميدوارم خادمان ملت را در ساخت قوه قضائيهاي مردمي، انقلابي و ضد فساد ياري كنيد.

  بر اين اساس اعلام ميكنم تا زماني كه سامانه اختصاصي دستگاه قضايي براي ارتباط دو سويه با مردم و نخبگان در دسترس قرار بگيرد، صفحات متعلق به اينجانب در رسانههاي اجتماعي، يكي از مسيرهاي دريافت نظرات مردم و نخبگان خواهد بود.

 علاوه بر اينكه مردم عزيزمان مي‎توانند رأساً نظرات خود را از اين مسير منتقل كنند، اينجانب نيز حسب مورد، فراخوان هايي جهت دريافت نظرات در خصوص ايجاد، اصلاح يا تكميل برخي رويه ها، رويكردها، دستورالعمل ها و آئين نامه ها اعلام خواهم كرد و در انتظار نظرات راهگشاي صاحب نظران و متخصصان اين امر خواهم بود.

 اميد است اين رويكرد مورد رضاي خداوند متعال از باب عمل به كريمه«و شاورهم في الامر» و موجب اعتماد و دلگرمي عموم انسانهاي حقطلب و عدالتخواه باشد.

 توفيق روز افزون ملت رشيد ايران را خواستارم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°