باید به خودروسازان داخلی اعتماد کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:21 - جمعه 26 مهر 1398
آمریکا بر واردات کالا از کشورهای اتحادیه اروپا ۷/۵ میلیارد دلار تعرفه گمرکی وضع کرد رویترز: مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده یک بسته تحریم دو حزبی را علیه ترکیه تصویب خواهد کرد وزیر کشور فرانسه از خنثی شدن اقدام تروریستی الهام گرفته از حادثه ۱۱ سپتامبر در این کشور خبر داد رئیس جمهور آمریکا استعفای وزیر انرژی خود را تأیید کرد ترامپ: «ریک پری» وزیر انرژی تا پایان سال جاری میلادی در سمت خود باقی می‌ماند گاف جدید رئیس جمهور آمریکا؛ ترامپ گفته است آمریکا و ایتالیا از زمان روم باستان متحد یکدیگر بوده‌اند در حالی که از تأسیس آمریکا فقط ۲۴۳ سال می‌گذرد سران اتحادیه اروپا با توافق جدید اتحادیه اروپا و انگلیس درباره برگزیت موافقت کردند مذاكره‌كننده ارشد اتحاديه اروپا: توافق برگزيت شامل تمديد دوره انتقالي تا سال ۲۰۲۰ است تظاهرات در اعتراض به وضع مالیات‌های جدید دولت لبنان در بيروت دولت لبنان امروز درباره تظاهرات در این کشور نشست برگزار می‌کند العالم: بر اثر درگيري نيروهاي امنيتي و معترضان در بيروت شماري زخمي شدند مشاور رئیس جمهور سوریه بر تداوم همکاری دمشق با تهران و مسکو تأکید کرد بثینه شعبان: کمیته تدوین قانون اساسی احتمالاً تا آخر ماه جاری میلادی تشکیل می‌شود مشاور رئیس جمهور سوریه: اگر اردوغان خواهان حل و فصل اوضاع است به توافق آدانا مراجعه کند بثینه شعبان: رژیم صهیونیستی در تمام مشکلات سوریه نقش داشته است
کد خبر : ۷۰۴۸۲۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴
عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه لازمست تمهیداتی اتخاذ کنیم تا حقوق مصرف کنندگان رعایت شود، گفت: باید به خودروسازان داخلی اعتماد کنیم و بتوانیم بخشی از قطعات شامل تحریم را در کشور بسازیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالله رضیان در برنامه تیتر امشب درباره جلسه غیرعلنی امروز وزیر صمت با موضوع بازار خودرو گفت: یکی از مواردی که در این جلسه مطرح شد ضرورت اعتماد به خودروسازان داخلی و شرکت های دانش بنیان بود که بر اساس آن مقرر شد از این طریق بتوانیم بخشی از قطعات شامل تحریم را در کشور بسازیم.
 
او افزود: نقدینگی ارزی موضوع دیگر مورد بحث بود که تامین آن باعث می شود با تولید قطعات لازم، نقایص خودروهایی که در پارکینگ ها مانده برطرف شود و با توجه به قول های داده شده، خودروها را طی یک ماه آینده به چرخه عرضه برگردانیم و به تعهداتمان در قبال مصرف کنندگان عمل کنیم.
 
تیتر امشب
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه باید تمهیداتی اتخاذ کنیم تا حقوق مصرف کنندگان رعایت شود، تصریح کرد: طبق پیش بینی  رئیس مجلس مکانیزمی ترتیب داده شده تا وزارت و کمیسیون اقتصاد و صمت در کنار بانک مرکزی این صنعت را از بن بست ایجاد شده خارج کنند و البته تصمیم گیری هایی نیز در این باره شده است.
 
او اعلام کرد: در جلسه امروز همچنین مقرر شد سوالاتی که امروز مطرح شده تا دو هفته آینده نهایی و به پیگیری معاونت ها برسد.
 
رضیان ادامه داد: درباره قیمت گذاری ها نیز نتیجه مشخصی حاصل نشد و یکی از چالش های مهم جلسه امروز بود که باید در خصوص قیمت ها چاره اندیشی کنیم و خروجی آن به کمیسیون بیاید، سپس روی نتیجه آن بحث و تصمیم گیری شود. 
 
ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کل دنیا صنایع مختلف به صنعت خودرو وابسته است، تصریح کرد: رکود این صنعت نیز صنایع وابسته را دچار رکود می کند.
 
تیتر امشب 
 
او افزود: در اینکه خودورهای تولید داخل در شان ملت ایران نیست، سوء مدیریت، تغییر زود هنگام  مدیران، وجود سایه سیاست بر صنعت خودرو و  اجحاف در حق مردم هست شکی نیست اما ما به عنوان نمایندگان مردم همیشه از حقوق آنان دفاع کرده و می کنیم.
 
او در تشریح افزایش قیمت بی رویه خودرو از ابتدای امسال گفت: بانک مرکزی در اقدامی ناشیانه نرخ سپرده بانکی را از 20 به 18 کاهش داد و بیش از 200 هزار میلیارد تومان به صنعت خودرو سرازیر شد و این تمرکز نقدینگی افزایش غیر منطقی را به همراه داشت؛ اما چون به موقع هشدار داه شد بانک مرکزی نرخ سپرده ها را به روال قبل برگرداند و قیمت خودروها متعادل شد.

امیرحسین کاکایی کارشناس صنعت خودرو میهمان دیگر برنامه، در بخشی از این گفتگو  در خصوص چالش های صنعت خودرو گفت: برخی از چالش ها مرتبط به موضوع تحریم هاست و باید به فکر دور زدن تحریم ها باشیم.
 
 تیتر امشب
 
او خاطرنشان کرد: دولت از اردیبهشت 97 به پیشواز تحریم ها رفت و چالش های جدی در قطعات خودرو حتی پیش از وقوع تحریم ها اتفاق افتاد.
 
کاکایی گفت: چالش دیگر موضوع قیمت گذاری دستوری خودروها و کمبود شدید نقدینگی است که باعث قفل شدن صنعت خودرو شد و در مجموع دوعامل نقدینگی و ارز هر دو عامل این معضل شده است.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°