اخذنمونه مجرمان برای ثبت در بانک هویت ژنتیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:24 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۰۴۹۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
قائم مقام پزشکی قانونی کشور با اشاره به پیگیری ها برای تکمیل روند بانک اطلاعات هویت ژنتیک این سازمان، از اخذ نمونه مجرمان برای ثبت در این بانک در مرحله اول خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرزاق برزگر در سمنان گفت: در مرحله اول نمونه برداری های افراد متهم و محکومین برای پیشگیری و پیگیری تخلفات مکرر مد نظر است و در آینده نزدیک نمونه های ژنتیکی افراد در معرض خطر و آسیب نیز به این بانک افزوده خواهد شد.
 
برزگر گفت: همچنین به منظور تامین نیروی مورد نیاز و جبران کمبودهای فوری نیروی انسانی، علاوه بر جذب 600 نفر در سال های گذشته، یک مجوز بکارگیری از طریق برگزاری آزمون برای 120 نفر اخذ شده که در حال طی مراحل قانونی و اداری برای اجرایی شدن است.
 
برزگر افزود: این آزمون تا پایان سال و یا اوایل سال آینده برگزار می شود.

وی گفت: تمهیدات و همکاری های مطلوبی بین قوه قضائیه، دولت و مجلس برای تامین نیروی انسانی متخصص پزشکی قانونی شکل گرفته است ولی بعلت جذاب نبودن این رشته دانشگاهی، نیاز به تسهیلات شغلی بیشتر داریم تا جوانان برای تحصیل به این رشته نیز روی بیاورند.

برزگر تامین تجهیزات آزمیش های اولیه در همه استان ها از امور به سرانجام رسیده پزشکی قانونی کشور برشمرد و تصریح کرد: برخی آزمایش های تخصصی بعلت نیاز به تجهیزات به روز و خاص در مراکز 10 استان بعنوان 10 قطب آزمایشگاهی کشور متمرکز شده است تا توزیع و تسریع در روند خدمات رسانی به مردم انجام پذیرد. 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°