انهدام بزرگ‌ترین شبکه جاسوسی آمریکا در جهان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:43 - يکشنبه 17 آذر 1398
سازمان پزشکی قانونی کل کشور: در هفت ماهه سال جاری دو هزار و ۱۸۱ عابر پیاده در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند
کد خبر : ۷۰۵۱۸۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات از نخستین ضربه جهانی به شبکه جاسوسی آمریکا در بستر سایبری با محوریت وزارت اطلاعات خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این مقام ارشد اطلاعاتی گفت: در حمله اخیر وزارت اطلاعات و متحدان جهانی‌اش، شبکه جاسوسی آمریکا متشکل از جاسوسان حرفه‌ای CIA متحمل ضربه شدیدی شدند.
 
مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات افزود: به سامانه امن آمریکایی‌ها برای جاسوسی در فضای سایبر نفوذ کردیم و توانستیم جاسوس‌ها را از طریق نفوذ به این فضا شناسایی کنیم.
 
این مقام وزارت اطلاعات با بیان اینکه فضای سایبری، بیشترین فضایی است که آمریکا از آن علیه کشورمان استفاده می‌کند، افزود: آمریکایی‌ها علاوه بر حملات سایبری از فضای سایبر برای ارتباط با جاسوسان خود در سراسر جهان استفاده می‌کنند.
 
به گفته وی، آمریکایی‌ها برای برقراری ارتباط امن با جاسوسانشان در دنیا از پوشش سایت‌ها استفاده می‌کردند؛ سایتی که در ظاهر مربوط به بهداشت، سلامت و ورزش بود با رمزی به سیستم امن ارتباطی آنان متصل می‌شد.
 
مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات با اشاره به اینکه شناسایی این جاسوسان تنها محدود به ایران نبوده است، گفت: افرادی که شناسایی شده‌اند ایرانیانی بودند که در داخل کشور خائنانه و با آگاهی برای CIA فعالیت می‌کردند.
 
این مقام ارشد اطلاعاتی تصریح کرد: آنها وقتی متوجه ضربه وزارت اطلاعات شدند، در فراخوانی جهانی افرادشان را از سراسر دنیا جمع‌آوری کردند.
 
مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات با بیان اینکه آمریکا شبکه‌ جاسوسی‌اش را در کل دنیا از دست داده و این شبکه منهدم شده است، گفت: حوزه‌های دسترسی جاسوسان مرتبط با CIA، صنعتی، نظامی، سایبری، اقتصادی و زیرساختی بوده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°