تقدیر از فعالان قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور صدا و سیما
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:14 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۰۵۴۵۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
عوامل و دست اندرکاران قرارگاه مرکزی راهیان نور سازمان صدا و سیما در مراسمی با حضور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تجلیل شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم تقدیر از قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار داشت: در موضوع راهیان بهترین فرمایشات و تحلیل‌ها را می‌توان در بیانات مقام معظم رهبری پیدا کرد. واقعاً راهیان نور را مدیون توجهات خاص رهبر عزیزمان هستیم.
سردار کارگر نام «راهیان نور» را یک اسم با معنا دانست و افزود: امیدواریم همه ما به نور اصلی برسیم و رهرو شهیدان بزرگوار باشیم. الحمدلله راهیان نور امروز از وضع بسیار خوبی برخوردار است؛ برغم مشکلاتی که در کشور وجود داشت، تصور می‌شد در حوزه سفر‌های راهیان نور نیز مشکلاتی پیش بیاید؛ درحالی‌که به لطف خداوند متعال وضعیت بسیار مناسب و مطلوبی در این سفر‌ها رقم خورد.
 
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به حضور بیش از هفت میلیون زائر در مناطق عملیاتی دفاع مقدس در هفت استان کشور اشاره و تصریح کرد: سال گذشته شاهد حضور هفت میلیون زائر در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌غربی، بوشهر و هرمزگان بودیم که از ۵۸ یادمان در این مناطق زیارت کردند.
 
سردار کارگر موفقیت در راهیان نور را نتیجه همکاری همه دستگاه‌های کشور دانست و گفت: ما در موضوع راهیان نور هیچ مشکل لاینحلی نداریم. الحمدلله همه دستگاه‌ها و مجموعه‌های دولت، مجلس شورای اسلامی، استانداری‌ها و شهرداری‌ها به ویژه سازمان صدا و سیما با ستاد مرکزی راهیان نور تعامل بسیار خوبی دارند. بیش از ۹۰ درصد افرادی که به راهیان نور آمده‌اند، اطلاعات سفر خود را از صدا و سیما گرفته‌اند؛ یعنی در واقع انعکاس سفر‌های راهیان نور عمدتا توسط صدا و سیما صورت گرفته است.
 
وی خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۱ که بنده در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مسئولیت ستاد مرکزی راهیان نور کشور را بر عهده گرفتم، در همان مقطع یکی از مهم‌ترین مسائل، توجه به حوزه رسانه بود. رسانه ملی امروز توانسته است در مقابله با تهاجماتی که از سوی دشمن علیه نظام، انقلاب اسلامی و به ویژه درباره راهیان نور صورت می‌گیرد، به تنهایی پرچم‌دار باشد و توطئه‌های دشمن را در این رابطه خنثی کند. حضور گسترده و پرشور جوانان در سفر‌های راهیان نور خود نیز مؤید این توفیقات است.
 
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: هنگامی که جمهوری اسلامی ایران توسط رژیم بعثی عراق مورد تهاجم قرار گرفت، ارتش بواسطه تحولات ناشی از انقلاب از وضعیت مناسبی برخوردار نبود، سپاه نیز قدرت لازم را نداشت و بسیج نیز شکل نگرفته بود؛ لذا در هجوم همه‌جانبه دشمن بعثی چند استان مرزی به اشغال آن‌ها درآمد؛ اما حضرت امام (ره) در همان روز‌های اول فرمودند «یک دزدی آمده است یک سنگی انداخته و فرار کرده است». همان زمان تحلیل‌گران گفتند که مگر می‌شود با دست خالی در برابر ارتش مجهزی که از سوی ۳۵ کشور دنیا حمایت می‌شود، پیروز شویم! اما ما با اتکال به خداوند متعال و پیروی از رهنمود‌های امام (ره) موفق و پیروز شدیم.
 
سردار کارگر با بیان اینکه هر زمان که در مسیر حق گام برداریم، نصرت الهی شامل حال ما خواهد شد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست در دوران دفاع مقدس با عنایت خداوند، توجهات امام زمان (عج)، رهنمود‌های حضرت امام (ره) و همت مردم بر ارتش رژیم بعثی که توسط بلوک شرق و غرب حمایت و پشتیبانی می‌شد، پیروز شود.
 
وی اظهار داشت: رسانه ملی در جمهوری اسلامی از ابتدا تا امروز موفق عمل کرده است؛ البته که ما به ایده‌آل‌ها فکر می‌کنیم که باید چگونه باشد. اما به‌طور کلی و با توجه به امکانات موجود، سازمان صدا و سیما موفق بوده است.
 
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به نقش صدا و سیما در تبیین و ترویج فرهنگ دفاع مقدس عنوان کرد: همان طور که خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز گزارش دادیم، سازمان صدا و سیما در تمام عرصه‌ها به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ماموریت‌های محوله کمک کرده است و ما تاکنون درخواستی از صدا و سیما نداشته‌ایم که این درخواست اجابت نشود.
 
سردار کارگر اظهار داشت: ما باید قدردان سازمان صدا و سیما باشیم؛ چرا که امروز این نهاد انقلابی پرچم‌دار اسلام اصیل در تمام دنیاست و ما باید به این نهاد افتخار کنیم. بنده به نوبه خودم از مجموعه صدا و سیما قلباً تشکر می‌کنم. واقعاً صدا و سیما در مسئله راهیان نور از سال ۱۳۹۱ تاکنون ما را یاری کرده است.
 
وی ضمن تقدیر از تمامی دست‌اندرکاران و فعالان برگزاری ماموریت بزرگ راهیان نور، خاطرنشان کرد: اکثر ماموریت‌های راهیان نور بر دوش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که قرارگاه سپاه و بسیج این زحمات را انجام می‌دهند. از همه عزیزان این مجموعه به ویژه سردار سرتیپ پاسدار «یعقوب سلیمانی» تشکر می‌کنم.
 
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به اثربخشی برنامه‌های تلویزیونی اشاره کرد و گفت: «از لاک جیغ تا خدا» یکی از برنامه‌های تاثیرگذار شبکه دو تلویزیون است که من خیلی اتفاقی با این برنامه آشنا شدم. در این برنامه اکثر افرادی که متحول شده‌اند، اذعان دارند با زیارت حضرت امام رضا (ع) و سفر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس متحول شده‌اند. سال گذشته ۶۰۰ نفر از این بانوان در سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس تقدیر شدند.
 
سردار کارگر مناطق راهیان نور را محل مناسبی برای ارتباط با شهدا دانست و گفت: در راهیان نور به خوبی می‌توان با شهدا و ارزش‌های انسانی ارتباط برقرار کرد. مناطق راهیان نور اثر وضعی بر افراد دارد؛ چراکه خون مطهر شهدا در این مناطق ریخته شده و انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 
وی فعالیت‌های مختلف رسانه‌ای را یکی از علل افزایش زائران راهیان نور دانست و افزود: انتظارات، توقعات و درخواست‌ها برای حضور در مناطق عملیاتی راهیان نور زیاد است؛ اما امکانات ما پاسخگو نیست و امیدواریم تا افق ۱۴۰۴ بتوانیم ظرفیت‌ها را برای پذیرش ۱۰ میلیون زائر آماده کنیم.
 
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان ضمن قدردانی از رئیس، معاون رسانه ملی و مدیران شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی، متن لوح تقدیر سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، خطاب به «عبدالعلی علی‌عسگری» رئیس سازمان صدا و سیما را قرائت کرد.
 
سردار کارگر از مدیران رسانه ملی تقدیر کرد
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از مدیران رسانه ملی به خاطر تلاش‌های مؤثر آن‌ها در انعکاس سفر‌های راهیان نور تقدیر کرد.
 
سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور در مراسم تقدیر از قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور لوح تقدیر سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خطاب به «عبدالعلی علی‌عسگری» رئیس سازمان صدا و سیما به پاس تلاش‌های مؤثر رسانه ملی در انعکاس سفر‌های راهیان نور را اهدا کرد.
 
همچنین در این مراسم، با اهدای لوح‌های جداگانه‌ای از «حمید شاه آبادی» معاون صدای سازمان صدا و سیما، «محمد مهدی رحمتی» فرمانده قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور، «مجید زین العابدین» مدیر شبکه یک سیما، «علی فروغی» مدیر شبکه سه سیما، «سعید آشناب» مدیر شبکه پنج، «محمد مهدی قاسمی» مدیر شبکه شما و «علی صیفی» مدیر شبکه رادیو جوان تقدیر شد.
 
«مسلم رحیمی» مدیر کل صدا و سیمای استان خوزستان، «داریوش دبیری» مدیر صدا و سیمای آبادان، «سیدحسین ناظر» مدیر صدا و سیمای مرکز بوشهر، «محمدحسین رنجبران» مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما، «سید محسن بلادیان» مدیر کل ارتباطات زمینی سازمان صدا و سیما، «سید عباس فاطمی» رئیس مرکز سیمای استان‌های سازمان صدا و سیما، «عباس هنرمند» رئیس باشگاه خبرنگاران جوان و چند تن دیگر نیز تقدیر شدند.
 
«عبدالرضا امیر احمدی»، «پژمان کریمی»، «زینب پورابراهیم»، «احسان متولی»، «فاطمه رضا‌پور»، «مرتضی جوادی»، «محمد قاسمی» و «وفا مهر» برخی از مجریان راهیان نور بودند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.
 
تقدیر از فعالان قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور صدا وسیما
عوامل و دست اندرکاران قرارگاه مرکزی راهیان نور سازمان صداوسیما تقدیر شدند.
 
در این مراسم که با حضور آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور، سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ اثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، حجت الاسلام موسوی مقدم قائم مقام صداو سیما وشماری ازمدیران ارشد رسانه ملی برگزار شد، از مدیران ستادی و عوامل میدانی فعال در پوشش رسانه‌ای راهیان نور امسال تقدیر شد و سردار کارگر به نمایندگی از سرلشکر باقری از رئیس سازمان صداو سیما به علت حضور فعال رسانه در بحث راهیان نور تقدیر کرد.
 
مشاور فرهنگی و نماینده تام‌الاختیار رئیس‌جمهور در امور راهیان نور در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگر‌ی رزمندگان اسلام و تشکر از فعالان این حوزه گفت: راهیان نور برای ما دولتی‌ها مانند یوم الله ۲۲ بهمن و روز قدس ارزشمند است.
 
وی همراهی و همکاری صدا و سیما با حرکت بزرگ راهیان نور را از مهم‌ترین خدمات رسانه ملی در این حوزه برشمرد و اضافه کرد: هر دولتی در ایران موظف به خدمت به راهیان نور است و ما نیز در این دولت به این مهم توجه داریم.
 
حسام الدین آشنا با بیان اینکه که ارائه خدمات به این حوزه در سه بخش انجام می‌شود، گفت:: یک بخش کمک به راهیان نور تامین مالی است که کار مهمی است، زیرا راهیان نور از طرف مردم حمایت مالی می‌شود، اما دولت نیز خود را موظف به حمایت مالی این حرکت عظیم فرهنگی می‌داند.
 
وی گفت: تامین مالی راهیان نور گاه آشکار و عمومی و در بودجه هاست، ولی بودجه دیگر، بودجه دستگاه‌ها برای اعزام مردم و نگهداری و تعمیر یادمان‌هاست که باید انجام بشود و بودجه دیگرنیز آن بخشی است که دستگاه‌ها با فهم درست از راهیان نور انجام می‌دهند به این مضمون که هر جا در کشور محل تجمع نیروی انسانی باشد دستگاه‌ها موظف به ارائه خدمات زیر ساختی هستند و لذا از آنجا که یادمان‌ها نیز محل تجمع نیروی انسانی است در دولت به عنوان یک مکان جمعیتی شناخته و خدمت‌رسانی می‌شود.
 
مشاور فرهنگی رئیس جمهور علت دیگر توجه و کمک دولت به راهیان نور را جنبه فرهنگی راهیان نور دانست و گفت:: اگر دولتی‌ها به مشی رزمندگان توجه کنند بهترین تبلیغ و دعوت برای راهیان نور است، زیرا اگر دولتی‌ها کارآمدی خودشان را نشان دهند و مردم احساس کنند اگر شهدا رفتند، کشور خوب مدیریت می‌شود آن وقت بهترین فرهنگ‌سازی است و مردم به آن افتخار می‌کنند.
 
آشنا با بیان اینکه اگر دولتی ناکارآمد و مبتلا به فساد و گرفتاری کم‌کاری باشد، مردم و خانواده‌های شهدا نگران می‌شوند، ادامه داد دولت موظف به حمایت و کمک به جنبه‌های نمادین راهیان‌نور است و راهیان نور برای ما مسئولان مانند ۲۲ بهمن و روز قدس است و اگر مردم به راهیان نور روی می‌آورند نشانه پایبندی آن‌ها به آرمان‌هاست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°