شهرک صنعتی دارویی برکت، بزرگترین شهرک تخصصی دارویی منطقه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:09 - سه‌شنبه 14 مرداد 1399
کد خبر : ۷۰۵۶۵۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
مدیرعامل گروه دارویی برکت با اشاره به رونمایی و بهره برداری متوسط 50 نوع دارو در سال: 9 قلم داروی معرفی شده، نخستین بار در کشور رونمایی شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اکبر برندگی افزود: این داروها شامل داروی سرترالین هیدروکلراید برای درمان افسردگی، داروی داپوکستین هیدروکلراید برای درمان ناباروری در آقایان، داروی تیکرل برای درمان چسبندگی پلاکت‌های خونی، داروی فوزیتان برای درمان عفونت های پوستی، مزستروسل برای کششدهی بافت مغز استخوان و محصول ریکالرسل برای درمان بیماری های پوستی، داروی وینورلبین برای درمان سرطان پیشرفته پستان و سرطان ریه و ۲ داروی اداراوون برای درمان بیماری نورون های حرکتی است که فناوری تولید همگی این داروها های تک بوده و در بالاترین سطح استاندارد جهانی تولید و به مرحله بهره برداری رسیده اند.
 
شهرک صنعتی دارویی برکت، بزرگترین شهرک تخصصی دارویی در غرب آسیا 
 
وی فعالیت های ستاد اجرایی فرمان امام خمینی در نظام سلامت را در سه حوزه‌ِی حمایتی، دارویی و دانش‌بنیان ذکر کرد و افزود: در بخش حمایتی، ستاد اجرایی تا به امروز در احداث و تکمیل 1400 مرکز بهداشتی درمانی در مناطق محروم کشور فعال بوده است.
این ستاد هم‌چنین هزینه‌های درمان هزاران بیمار سرطانی را تأمین کرده و با درمان رایگان زوج‌های نابارور، موجبات تولد 400 نوزاد را فراهم آورده است. 
 
او گفت: این ستاد در زمینه درمان کودکان ناشنوا فعالیت های شایان ذکری انجام داده و هم اکنون بیش از 1700 کودک درمان شده اند. همچنین این ستاد با ایجاد 4 هزار فرصت شغلی بیش از 14 درصد داروی مورد نیاز کشور را تولید می کند.
 
برندگی افزود: این ستاد در حوزه نانو دارو و تولید بیش از 600 قلم داروی ضد سرطانی، سلول درمانی و داروهای شیمیایی فعالیت داشته است.
 
وی از سرمایه‌گذاری 900 میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در 5 سال گذشته در حوزه‌ی داروهای بیماری‌های خاص خبر داد و گفت: ستاد اجرایی هم‌چنین تا به امروز حامی 30 شرکت‌ دانش‌بنیان بوده است. 
 
علی عقبایی، معاون فنی و اجرایی شهرک صنعتی دارویی برکت گفت: این شهرک صنعتی در کیلومتر 10 بزرگراه کرج - قزوین و در زمینی به وسعت ۲۰۰ هکتار برای استقرار 100شرکت داروسازی احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در این شهرک 38 شرکت دارویی مستقر شده اند، گفت: تاکنون چهارصد میلیارد تومان برای احداث این شهرک صنعتی دارویی هزینه شده است.

 
شهرک صنعتی دارویی برکت، بزرگترین شهرک تخصصی دارویی در غرب آسیا
 
 عقبایی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای واگذاری امکانات به شرکت های متقاضی فعالیت در این شهرک گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی تسهیلات در نظر گرفته شده برای شرکت های تولید تجهیزات بهداشتی و پزشکی بصورت اقساط با حداقل یک سال استراحت و 36 ماه است و برای شرکت های دانش بنیان حداقل زمان برای بازپرداخت اقساط 48 ماه در نظر گرفته شده است.
 
 
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°