واگذاری شرکت‌های ایران خودرو و سایپا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۷۰۶۰۶۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
وزیر صنعت از واگذاری شرکت‌های ایران خودرو و سایپا به بخش خصوصی خبر داد و گفت: با فراهم شدن مقدمات، این دو شرکت تا سال 1399 واگذار می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه روز ملی اصناف و در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود بیش از 660 هزار تولیدی در کشور، یکی از مشکلات اصناف تولیدی را تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش عنوان کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت‌ها، نیاز به نقدینگی چند برابر شده و این مشکل در کل حوزه تولید کشور وجود دارد؛ بنابراین طی مذاکراتی با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد دارایی، وزارت صنعت راه حل درخواست کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه منابع موجود باید با اولویت در اختیار تولید قرار بگیرد، تصریح کرد: در حال حاضر برای تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی تنها متکی به بانک‌ها هستیم، اما باید از ساز و کارها و منابع جدیدی مانند بازار سرمایه و اوراق استفاده کنیم.

وی افزود: با تأمین نقدینگی علاوه بر حفظ تولید موجود، فرصت خوبی برای توسعه بسیاری از رشته‌های صنعتی نیز فراهم خواهد شد.

رحمانی درباره حذف ارز 4200 تومانی تصریح کرد: نظر وزارت صنعت همان چیزی است که سخنگوی دولت دیروز در این باره اعلام کرده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه در پاسخ به احتمال ورشکستگی ایران خودرو و سایپا به دلیل زیان انباشته، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ها و محصولات جدیدی که در نظر گرفته شده، اصلاح ساختار و فروش اموال مازاد این شرکت ها آغاز شده و در آینده این خودروسازان به شرکت‌های چابک و فعال تبدیل خواهند شد.

وی با بیان اینکه واگذاری اموال غیرتولیدی، شرکت‌های وابسته و خود شرکت‌های ایران خودرو و سایپا آغاز شده، اظهار کرد: برنامه‌ریزی که برای واگذاری ایران خودرو و سایپا در نظر گرفته شده این است که این دو خودروسازی تا سال 1399 واگذار شوند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۵۹°    ۲۱.۹۹°