راه حل مشکلات حکم دادگاه نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۷۰۶۱۴۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷
رئیس قوه قضائیه گفت: اساس بنیاد خانواده عشق ورزی، مودت و محبت است، اما اگر به هر دلیل آسیب ببیند راهش حکم دادگاه نیست. راهکار حکمیت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در نشست هم اندیشی صاحب نظران و نخبگان حوزه حقوق زنان که عصر امروز برگزار شد، با تاکید بر  وظایف ذاتی قوه قضائیه در حمایت از حقوق همگان از جمله بانوان تاکید کرد: هر چند کاستی هایی در این زمینه وجود دارد، اما نباید  دستاوردهای  نظام جمهوری  اسلامی در چهل سال اخیر در ترویج و تعمیق حقوق زنان نادیده گرفته شود.

رئیس قوه قضائیه  اظهار داشت: جایگاه بانوان در جمهوری اسلامی اساسش اسلام و آموخته های دینی است و تبیین آن از زبان امام و رهبری است.

وی افزود: زن در جامعه در جایگاه رفیعی است و در حوزه های مختلف در کنار مردان نقش ایفا می کند. در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی جامعه حضور دارد و جامعه ما چون الگو و نمونه است بسیار باید روی این موضوع کار شود.

رئیس قوه قضائیه گفت: اساس بنیاد خانواده عشق ورزی، مودت و محبت است، اما اگر به هر دلیل آسیب ببیند راهش حکم دادگاه نیست. راهکار برخورد با مشکلات خانواده حکم دادگاه نیست؛ راهکار حکمیت است. بسیاری از طلاق ها مربوط به اول زندگی است. دیگران و به ویژه بستگان نزدیک باید کاری کنند که جدایی اتفاق نیفتد. نقش مشاوره هم بسیار مهم است.
 
 
 
 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۵۹°    ۱۰.۹۹°