کلیات طرح اعاده اموال نامشروع تصویب شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 16 آذر 1400
کد خبر : ۷۰۶۲۵۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
نمایندگان مردم در مجلس با کلیات طرح یک فوریتی اعاده اموال نامشروع موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نمایندگان در نشست علنی امروز یکشنبه 2 تیر مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح یک فوریت اعاده اموال نامشروع و نحوه اجرای اصل 49 قانون اساسی با 171 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در صحن با کلیات این طرح موافقت کردند.

حسن نوروزی در تشریح  کلیات این طرح گفت: براساس اصل 49 قانون اساسی، دولت موظف است ثروت های نشای از غصب، قمار، رشوه، اختلاس، سرقت، سوءاستفاده از موقوفات، سوءاستفاده از مقاطعه کاری ها و معاملات دولتی، فروش زمین های موات و مباحات اصلی دایر کردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع را گرفته و به صاحبان حق رد کند و در صورت معلوم نبودن او به بیت المال بدهد. این حکم باید رسیدگی و تحقیق و ثبوت شرعی به وسیله دولت اجرا شود.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر چه مجلس شورای اسلامی در 25 شهریور 63 قانون نحوه اجرای اصل 49 قانون اساسی را تصویب کرد، اما فضا در آن زمان به گونه ای بود که اجرای این اصل بیشتر مربوط به کارگزاران پیش از انقلاب بود و به درستی برای پیشگیری از فساد، شکاف طبقاتی و جلوگیری  از سوءاستفاده مسئولان استفاده نشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: با اجرای درست اصل 49 قانون اساسی، امید مردم به مسؤولان بیشتر می شود و زمینه برخورد با غارتگران بیت المال فراهم می شود.
 
رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش ، تحقیقات و فناوری درباره حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات هم دستور کار نمایندگان بود.
                      
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳.۵۹°    ۶.۹۹°