دیدار وزیر انگلیسی با خرازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۷۰۶۲۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
«اندرو موریسون» وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه، با کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه که به تهران سفر کرده است امروز با رئیس شوراری راهبردی روابط خارجی کشورمان دیدار و گفتگو کرد. محور گفتگوهای میان هیئت ایرانی و انگلیسی «مسائل دوجانبه، منطقه‌ای، بین المللی و برجام» بود.
 
در این دیدار «راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران نیز حضور داشت.

موریسون دومین دیپلمات انگلیسی است که بعد از اعلام تصمیم ایران مبنی بر توقف برخی تعهدات برجامی به تهران سفر می‌کند.

بنابر اعلام وزارت امور خارجه انگلیس، «اندرو موریسون» معاون وزیر خارجه این کشور با هدف گفتگو با مقامات ایرانی به تهران آمده است.

پیش از موریسون، «ریچارد مور» مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس و مذاکره کننده برجام آن کشور به تهران آمده بود. مور روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه و یک روز پس از بیانیه شورای عالی امنیت ملی ایران مبنی بر توقف برخی تعهدات برجامی به تهران آمد و با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

عراقچی در این دیدار تاکید کرد: اروپا نباید اراده ایران برای کاهش مرحله به مرحله تعهدات خود را دست کم بگیرد. ایران به اندازه کافی خویشتنداری نشان داده، اما اروپا از فرصت‌های حاصله استفاده نکرده است. ریچارد مور هم در این دیدار بر ادامه تعهد کشورش به برجام و تلاش آن کشور برای فعال سازی سازوکار مالی اینستکس اشاره کرد و گفت که لندن به تلاش خود برای تامین خواسته‌های ایران ادامه می‌دهد.  


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۶۲°    ۲۲.۹۹°