بدون ثبت نام در "تهران من" جریمه می شوید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:11 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۰۶۴۲۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
با آغاز طرح "کنترل آلودگی هوا" در تهران، همه دارندگان خودرو برای ورود به محدود این طرح باید در سامانه "تهران من" ثبت نام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  عمار سعیدیان‌فر در گفتگو با 18:30 با اعلام اینکه از نظر مکانی محدوده "کنترل آلودگی هوای پایتخت" با محدوده " زوج و فرد" هیچ تفاوتی نمی کند، گفت: هموطنان که در محدودیت های پایتخت تردد دارند باید تا پایان تیرماه(98) در سامانه "تهران من" ثبت نام کنند.
 
 مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران درباره تسهیلات ساکنان منطقه "کنترل آلودگی هوای پایتخت" گفت: تهران به 2 محدوده "طرح ترافیک"(منطقه 12 تهران)بعنوان حلقه اول و "کنترل آلودگی هوا" بعنوان حلقه دوم محدودیت های تقسیم می شود.
 
او گفت: در طرح جدید کسانی که در سامانه "تهران من" به آدرس https://my.tehran.ir ثبت نام کرده باشند می توانند در هر فصل 20 روز برای تمامی خودرو‌های پلاک تهران و  15 روز برای پلاک‌های شهرستان رایگان وارد محدوده "کنترل آلودگی هوا" شوند و پس از پایان این روز‌ها باید برای تردد عوارض بپردازند.
جزئیات طرح کنترل آلودگی هوای پایتخت 
مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران افزود: ساکنین محدوده حلقه دوم پس از بارگزاری مدارک خود در سامانه "تهران من" با 50 درصد تخفیف می توانند تا قبل از ساعت 8 صبح یک خروج و بعد از ساعت 17 یک ورود به محدوده خود داشته باشند.
 
سعیدیان‌فر از اجازه 15 روزه پلاک های غیر تهرانی در محدوده حلقه دوم خبر داد و افزود: ساکنان شهرستان های کشور نیز با رعایت این محدودیت ها 15 روز در طی سه ماه می توانند در محدوده "کنترل آلودگی هوای پایتخت" تردد داشته باشند.
عمار سعیدیان‌فر خوروهای عمومی تهرانی را معاف از این محدویت ها اعلام کرد و گفت: اتوبوس ها و مینی بوس های شرکت واحد، تاکسی ها بطور کامل معاف از این محدودیت ها هستند.
 
عمار سعیدیان‌فر گفت: اگر دارندگان خودرو از بیست روز فصل اول خود استفاده نکنند، این تعداد روز مجاز برای تردد رایگان به فصل بعدی منتقل نخواهد شد و حذف خواهد شد. 
 
 وی از ارسال پیامک تعداد استفاده از ورود به محدویت حلق دو خبر داد و گفت: با ارسال پیامک به گوشی همراه رانندگان آنها را از تعداد دفعات ورود به محدوده حلقه دوم باخبر می کنیم.
 
 مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران مقدار عوارض تردد در محدوده "کنترل آلودگی هوا" بین 7 تا 20 هزار تومان است گفت: در روزهای فراتر از تعداد مجاز، نصف عوارض "طرح ترافیک" است. 

عمار سعیدیان‌فر با بیان اینکه داشتن معاینه فنی برتر 25 درصد تخفیف خواهد داشت گفت: تا کنون از حدود 4 میلیون خودرو با پلاک تهران 1 میلیون و 300 هزار خودرو در سامانه ثبت نام کرده اند.
او افزود: اگر حساب کاربران شارژ نشده باشد چنانچه از محدودیت ها استفاده کند یکماه فرصت دارند عوارض خود را را پرداخت کنند.
مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهرانمحدودیت ها در طول هفته از 6 صبح آغاز و تا 19 ادامه دارد و پنج شنبه ها از ساعت 6 تا 13 مشمول طرح کنترل آلودگی هوای پایتخت خواهد بود. 
 
او گفت: ثبت‌نام در سامانه «تهران من» محدودیت زمانی ندارد و پس از اول تیرماه نیز امکان ثبت‌نام در سایت وجود خواهد داشت.

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران افزود: ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه "تهران من" در صورت تردد بدون شارژ، فورا جریمه نخواهند شد بلکه پیامک مهلت یک‌ماهه پرداخت برای آن‌ها ارسال خواهد شد. 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°