شرط حیات برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۷۰۶۵۵۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: ­حیات برجام بستگی به اجرای تعهدات همه طرف‌های توافق دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید عباس موسوی در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا برجام با چین و روسیه ادامه می‌یابد؟ گفت: حیات برجام بستگی به اجرای تعهدات از سوی همه طرف‌های توافق دارد.
 
شرط حیات برجام
وی افزود: با خروج آمریکا از برجام کشور‌های باقی مانده متعهد شدند نگذارند این دستاورد بین المللی از بین برود.
 
سید عباس موسوی همچنین در زمینه ی اجرای تعهدات برجامی اروپایی ها گفت : خیلی منتظر نمی مانیم .
 
 
سخنگوی وزارت خارجه در بخش دیگری از سخنانش در نشست خبری هفتگی ، تاکید کرد : کنفرانس منامه ، و به حراج‌گذاشتن آرمان فلسطین راه به جایی نخواهد برد و قطعا محکوم به شکست است. 

سخنگوی وزارت امورخارجه با انتقاد از اظهارات معاون خارجه انگلیس گفت: شیوه انگلیسی‌ها به ویژه در سفر اخیر را غیرسازنده می‌دانیم و اظهارات معاون وزیر خارجه انگلیس ، بعد از دیدار با آقای عراقچی را نمی‌پسندیم . سید عباس موسوی افزود: همراهی انگلیس با سیاست‌های آمریکا برای ایران غیرقابل قبول است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ، درباره اقدامات سیاسی و دیپلماتیک ایران علیه تجاوز پهباد آمریکایی هم گفت : علاوه بر احضار سفیر سوئیس و کاردار امارات، شکایت ایران به همراه مستندات لازم، به سازمان ملل ارائه شد.
 

سخنگوی وزارت خارجه در بخش دیگری از سخنانش در نشست خبری هفتگی ، تاکید کرد : کنفرانس منامه ، و به حراج‌گذاشتن آرمان فلسطین راه به جایی نخواهد برد و قطعا محکوم به شکست است. 
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا ایران خواهان مذاکره مستقیم با دیگر کشور‌ها هست یا نه؟ گفت: اگر منظور کشور‌های خلیج فارس است، ایران از مدت‌ها قبل آمادگی خود را برای مذاکره اعلام کرده است و آن را به سود همه کشور‌ها می داند و پیشنهاداتی نظیر مجمع گفتگو‌های منطقه‌ای و پیمان عدم تجاوز را مطرح کرد و آن‌ها هستند که باید تصمیم بگیرند.

این دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه درباره پرونده اسدی، به پیگیری‌های جدی وزارت خارجه اشاره کرد و افزود: این پرونده پیچیدگی‌های فنی و حقوقی دارد، اقدام متقابل نیز انجام شده است، امیدواریم بی گناهی او برای اروپا اثبات شود.

وی همچنین درباره اعتراض همسر نازنین زاغری به اجرای حکم قضائی این مجرم تاکید کرد: تصمیم گیری درباره مجرمان امنیتی با قوه قضائیه است و ما هر گونه َشانتاژ در انجام امور را در سفارت لندن نمی‌پذیریم.

 اگر تراکنش مالی اینستکس صوری باشد راضی نمی‌شویم


سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان درباره لحن طلبکارانه مقامات اروپایی در سفر‌های اخیرشان به تهران گفت: اروپایی‌ها با هر لحنی حرف بزنند در همان نشست با همان لحن جواب می‌گیرند. تازمانی که اروپا گام عملی و ملموس بر ندارد و خواسته‌های قانونی ایران محقق نشود، اقدامات مربوط به کاهش تعهدات برجامی، یعنی گام دوم را قاطع بر میداریم

موسوی افزود: تازمانی که اروپا گام عملی و ملموس بر ندارد و خواسته‌های قانونی جمهوری اسلامی محقق نشود، اقدامات مربوط به کاهش تعهدات برجامی، یعنی گام دوم را قاطع بر میداریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر اروپا در روز‌های آینده اولین تراکنش مالی را در قالب اینستکس انجام دهد ایا ایران گام دوم را اجرایی می‌کند، گفت: باید بین حقوق و تکالیف ما تعادل ایجاد شود، اگر تراکنش و اینستکس صوری باشد، قطعا ایران را راضی نخواهد کرد؛ ایران باید به درآمد‌های نفتی خود قبل از اجرای برجام برگردد.

موسوی درباره مصاحبه وزیر امور خارجه آمریکا که هدف سفرش به منطقه را ایجاد ائتلاف ضد ایرانی اعلام و از طرفی از مذاکره بدون پیش شرط صحبت کرد، افزود: اقدام برای ائتلاف سازی چیز جدیدی نیست و ائتلاف هایشان تا کنون شکست خورده است ایران ۱۵ کشور همسایه دارد و کشور قدرتمندی است؛ بنابراین ائتلاف سازی علیه ایران کار بسیار سختی است و هر روز هم که به منطقه بیایند موفق نخواهند شد؛ اظهارات ضد و نقیض آن‌ها هم نشان از بی سیاستی و تشتت در تیم فعلی آمریکاست.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۹۹°    ۱۵.۷۹°