بانک ها همیشه در کنار دولت هستند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:30 - پنجشنبه 21 فروردين 1399
کد خبر : ۷۰۶۵۷۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: موسسه های مالی غیرمجاز 35 تا 36 هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند و دولت ناچار شد برای جبران تعهدات و خسارات این مبالغ را پرداخت کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد باقر نوبخت در مراسم امضای تفاهم نامه برای تامین مالی 3 هزار میلیارد­ تومان از طرف نظام بانکی برای مناطق سیل زده افزود: انتقادات غیرمنصفانه ای به  نظام بانکی کشور می شود، در حالیکه فقط موسسه های مالی غیرمجاز مشکلاتی را برای کشور ایجاد کردند.

وی گفت: یکی از انتقادها به بانک ها این است که چرا تسهیلات را  به سرعت پرداخت نمیکنند که  پاسخ این است که  عملکرد بانک ها در اجرای تعهدات روشن است و آنها به خوبی به تعهداتشان عمل می کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: بانک های دولتی وغیر دولتی موسسات خیریه نیستند، بانک ها باید به سپرده های مردم سود پرداخت کنند بنابراین تاخیر در کار به دلیل دقت در کار است .

نوبخت گفت: بانکها بسیار مطمئن و پاک همه تعهدات خود را انجام دادند و تعهدات را نسبت به مردم ادا کردند اگر فضاسازی شود و و بانک ها را مجبور به پرداخت سریع کنند، مطالبات معوق شکل می گیرد.

وی افزود: من بعنوان عضو مجمع بانک مرکزی و عضو شورای پول و اعتبار، رضایت خود را از نظام بانکی اعلام میکنم و به طور قطع تاریخ و تحلیلگران منصف به نیکی از بانکها یاد خواهند کرد.

نوبخت گفت : اگر مشکلی در بخش تعهدات بانکها بوده مربوط به موسسات مالی غیرمجاز بوده و مشکل عمده ای از سوی بانکها و موسسات قانونی وجود ندارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بانکها کارشان را به خوبی انجام دادند وهمیشه درکنار دولت هستند .

وی گفت: برای امسال  66 هزار میلیارد تومان در قانون بودجه برای طرح های عمرانی اختصاص یافته واین رقم
پارسال  54 هزار میلیارد تومان  بود.

نوبخت در ادامه افزود: سه هزار و 900 میلیارد تومان هزینه خرید تضمینی گندم تا چند روز پیش بوده که تاکنون 3 هزار و 400 میلیارد تومان آن پرداخت شده است. 

 نوبخت: 38 هزار میلیارد تومان خسارت سیل در کشور

 رئيس سازمان برنامه و­ بودجه كشور گفت: خسارت ناشی از سیل اخیر در کشور،  38 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

نوبخت، رئيس سازمان برنامه و­ بودجه كشور افزود: براساس گزارش قرارگاه بازسازي مناطق آسيب ديده از سيل 38 هزار ميليارد تومان به ابنيه، زيرساخت ها و اموال مردم در سيل اخير آسيب وارد شده است.

نوبخت، افزود: براي تامين منابع لازم براي بازسازي مناطق سيل زده تقسيم كار صورت گرفته كه 23 هزار ميليارد تومان از اين رقم مورد نياز را دولت از رديف هاي مختلف دولتي و بودجه ­پرداخت مي كنيم كه همه آنها عمدتا از اعتبارات دولتي پرداخت مي شود.

 وي گفت: از 38 هزار ميليارد تومان خسارت وارد شده 15 هزار ميليارد تومان از محل تسهيلات بانك ها پرداخت خواهد شد.

  نوبخت، با اشاره به اينكه در شرايطي كه بي رحمانه ترين و بيشترين تحريم هاي تاريخ به كشور ما وارد شده و­ منابع مالي ما محدود است تامين 38 هزار ميليارد تومان اعتبار براي دولت امكان پذير نيست بنابراين نظام بانكي براي كمك به دولت اعلام آمادگي كرد.

 وي افزود: تاكنون 3 هزار و 500 ميليارد تومان به خزانه براي پرداخت خسارت اختصاص داديم و ديروز نيز در جلسه دولت 3 هزار و 900 ميليارد تومان در دولت مصوب شد كه در ­بخش هاي راه  و­زيرساخت ها هزار ميليارد تومان، براي­­بازسازي اماكن شهري و روستايي هزار و 500 ميليارد تومان و زيرساخت هاي خسارت ديده بخش هاي آب و فاضلاب و برق هزار و 400 ميليارد تومان ­در نظر گرفته شد.

 نوبخت تصريح كرد: با توجه به اينكه امسال سال رونق توليد است و براي اين منظور از ظرفيت تبصره 18 قانون بودجه 98 استفاده مي كنيم كه براساس آن در 8 برنامه در حوزه وزارت خانه هاي مربوطه حدود 980 هزار فرصت شغلي امسال ايجاد خواهد شد.

 


برچسب ها: نوبخت ، خسارت ، هزینه ، سیل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°