درخواست ویژه رئیس دستگاه قضا از دستگاههای امنیتی و انتظامی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:21 - دوشنبه 30 دی 1398
کد خبر : ۷۰۶۷۳۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
رئیس قوه قضائیه از وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و نیروی انتظامی خواست بخش مستقل کارآمدی به امر اطلاعات مبارزه با مواد مخدر اختصاص دهند تا این مبارزه نسبت به گذشته متفاوت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیسی در همایش سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: آمار و کشفیات در همه سازمان ها موجود است اما کافی نیست بنابراین آنچه در گام اول انجام شده باید تجربه ای باشد برای نهادن گام های بعدی در گام دوم انقلاب.
 
رئیس دستگاه قضا گفت: مواد مخدر در  اعتیاد، طلاق و بسیاری از مشکلات اجتماعی آثار مستقیم و غیر مستقیم دارد.
 
رئیسی گفت: ستاد مواد مبارزه با مواد مخدر عاقله رصد کننده امر مبارزه است و باید دائما تفاوت میان وضع موجود با وضع مطلوب را اعلام کند
 
رئیس دستگاه قضا افزود: ستاد در قانون باید به ریاست رئیس جمهور محترم تشکیل شود ولی با توجه به مشغله زیاد رئیس جمهور به دلیل اهمیت موضوع اقتضا می کند برخی جلسات برای ایفای نقش مسولین با حضور رئیس جمهور تشکیل شود.
 
رئیسی تاکید کرد: تشکیل ستاد در حضور رئیس جمهور با اعضای اصلی ستاد لازم است تا در گام دوم گام متفاوتی داشته باشیم. 
 
رئیس دستگاه قضا گفت: از وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و نیروی انتظامی می خواهم بخش مستقل کارآمدی به امر اطلاعات مبارزه با مواد مخدر اختصاص دهند.
 
مواد مخدر ایجاب می کند هم در وزارت اطلاعات هم در اطلاعات سپاه و هم در اطلاعات نیروی انتظامی بخشی مستقل و توانمند و دارای جایگاه تعریف شده و دارای اختیارارت در امر اطلاعاتی و امنیتی مواد مخدر ایجاد شود برای اینکه مبارزه با مواد مخدر با قبل متفاوت شود.
 
رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: اگر نگوییم مسئله اول کشور، قطعا مسئله دوم کشور، موضوع مواد مخدر است.
 
او گفت: حرکت اردوگاهی بهزیستی نسبت به جمع آوری معتادان متجاهر قابل تقدیر است بنابراین لازم است بخشی از زندانیان در ارتباط به مواد مخدر باید به اردوگاه ها منتقل شوند.
 
رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: همه بخش ها در کشور باید حس مبارزه با مواد مخدر به صورت مسئله ای بسیار مهم و با اولویت پیدا کنند؛ در صدا و سیما و سازمان های فرهنگ ساز موضوع مبارزه با مواد مخدر باید مسئله با اولویت تلقی شود به نحوی که در همه سریال های اثر گذار  امر مبارزه با مواد مخدر یک مسئله با اولویت تلقی شود تا نفرت عمومی را نسبت به مواد مخدر، قاچاق مواد مخدر و اعتیاد داشته باشیم.
 
نفرت عمومی امر بسیار مهمی است به ویژه برای نوجوانان و جوانان که در معرض آسیب هستند. 
 
رئیسی گفت: عزم جدی در روز مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد تنها کشور مصمم در این میدان جمهوری اسلامی است.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۵°