معامله ناکام قرن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:44 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۷۰۶۸۳۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
مقاومت ملت فلسطین، همراهی نکردن کشورهای عرب منطقه و اروپایی ها و نبود سران کشورها در نشست بحرین، نشان از تحلیل رفتن انرژی و پتانسیل آمریکا در این طرح (معامله قرن) دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین حاجی  کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: تقریبا 70 سال است که از حیات ننگین رژیم صهیونیستی سپری می شود که در این 70 سال طرح های شومی از گفتگوهای صلح تا گفتگوهای اقتصادی داشته اند که هرگز نفعی برای ملت فلسطین نداشته است. 
 
 همه طرح های آمریکا تاکنون که بر پایه صلح سیاسی استوار بود با شکست مواجه شد تا اینکه آقای ترامپ سیاست سخت و براندازانه ای را علیه جبهه مقاومت و آرمان مقدس فلسطین با عنوان طرح معامله قرن عنوان کرد.
 
معامله ناکام قرن 
او افزود: از 2 سال گذشته به واسطه کوشنر داماد و مشاور ترامپ که یهودی الاصل است این طرح پایه ریزی شده  و در این طرح که فردا ( سه شنبه) کلید می خورد طرف مقابل که فلسطین است حضور ندارد و هیچ رهبری آرمان های مردم را رهبری نمی کند و این طرح یک طرح آمریکایی- صهیونیستی ضد صلح است.
 
او افزود: بخاطر مقاومت مردم ، همراهی نکردن کشورهای عرب منطقه و اروپایی ها و نبود سران کشورها در این نشست چند کشور عربی کوچک در سطح بازرگانان حضور دارند که این نشان از تحلیل رفتن انرژی و پتانسیل آمریکا در این طرح دارد.
 
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: کنفرانس بین المللی نشست اقتصادی که قرار بود با سران کشورها تشکیل شود به کارگاه کوچک اقتصادی تبدیل شده است و معامله قرن به واسطه مخالفت کشورهای منطقه با شکست مواجه خواهد شد.
 
حاجی گفت: علی رغم سیاست هایی که دولت های عربی و آمریکا و محمود عباس داشنند، معامله قرن به همبستگی قرن و اتحاد بی سابقه تبدیل شده است و حضور فلسطینیان در تظاهرات بازگشت بیشتر شد.
 
او گفت: در این طرح بنا نیست دولت مستقل فلسطین به رهبری رهبران فلسطینی تشکیل شود و فقط قرار است در کنار کرانه باختری محدوده ای را به فلسطینی ها بدهند و تداوم اجاره نشینی آوارگان فلسطینی از جمله سیاست های ظالمانه این پیمان است.
 
او گفت:بر اساس این طرح خائنانه 4 و نیم میلیون جمعیت آواره در اردن، فلسطین هرگز نخواهند توانست به کشور خود برگردند و نتوانند کشور مستقلی برای خود داشته باشند.
 
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: آقای ترامپ با استفاده از ترفندهای ضد حقوق بشری و مبادله معیشت مردم در مقابل گرفتن آرمان فلسطین به شعار صلح اقتصادی روی آورده است اما عملا یک جنگ اقتصادی آشکار است.
 
عبدالامیر موسوی کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: گفتگوی فلسطینی ها و صهیونیست  ها در زمان روسای جمهور قبلی آمریکا با سیاست آقای ترامپ کاملا متفاوت است.
معامله ناکام قرن 
 
مذاکرات قبل در 35 سال اخیر در ایجاد دو دولت صهیونیست و فلسطین بود که مرزها نیز مشخص شد. قرار بود یک دولت فلسطینی در مرزها بدون ارتش تشکیل شود اما در طرح جدید ترامپ دولتی به نام فلسطین وجود نخواهد داشت بلکه یک فلسطین جدید در صحرای سینا و بخشی در کرانه غربی فعلی و بخشی هم در اردن خواهد بود که به طور کل در این طرح فلسطینیان حق زندگی در سرزمین خودشان را نخواهند داشت و در این طرح قسمتی از سرزمین های مصر به فلسطینان فروخته خواهد شد.
 
او گفت: معامله قرن رویکرد اقتصادی دارد چون آقای ترامپ تاجر است و همه چیز را از جنبه اقتصادی می بیند. 
 
کارشناس غرب آسیا در ادامه افزود: آمریکایی ها اعلام کرده اند اگر گروه های حماس با این طرح همکاری نکنند برخورد نظامی انجام خواهد شد و ترور شخصیت های مخالف طرح را نیز شاید به دنبال داشته باشد.
 
موسوی درباره تشکیل جلسه در بحرین گفت: یک دلیل مانور دادن برای عادی سازی روابط صهیونیست ها و عرب ها در نشست های عربهاست، دلیل دیگر این است که عرب ها رژیم صهیونیستی را به عنوان کشور واقعی دوست به رسمیت بشناسند و در مقابل جمهوری اسلامی ایران به عنوان دشمن اصلی جهان عرب شناخته شود.
 
او گفت: کمپ دیوید و صلح سادات در سال 57 به دنبال نابود کردن فلسطین بودند اما با پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمامی نقشه های آنها نقش برآب شد و در این 40 سال چندین طرح ارائه شد از جمله طرح  ملک عبدالله با عنوان "طرح سازش" همچنین در اجلاس سران عرب  بیروت که قرار بود در صورت توافق رژیم صهیونیستی و فلسطین روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونستی عادی شود که با تشکیل حماس و پیروزی های لبنان این تلاش ها محقق نشد لذا برنامه های آمریکا و رژیم صهیونیستی سالها عقب افتاد.
 
او گفت: اجلاس بحرین خیلی عجولانه تشکیل می شود و تمرکز این اجلاس روی عربستان و امارات است.
 
سیاست ترامپ فقط پول گرفتن است همانطور که همیشه به کشورهای عربی می گوید باید پول بدهید بنابراین به جز عربستان و امارات هیچ کشوری به فلسطینی ها پول نخواهد داد چون وظیفه حفاظت از فلسطینی ها به عهده رژیم صهیونیستی است با پول کشورهای عربی.
 
تجربه ثابت کرده هیچ وقت سیاست های آمریکا محقق نمی شود چون پایداری ملت فلسطین به آرمان ها و سرزمینش قابل تصور نیست همچنین وجود محور مقاومت اجازه نخواهد داد که طرح پیروز شود.
 
ملت بحرین نیز پشتیبان فلسطین هستند و دولت بحرین نیز از نظر مردم و ملت بحرین مردود است که این مهر شکستی بر سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد بود.
 
حسن عابدینی کارشناس و تحلیلگردر ارتباط تلفنی گفت: به نظر می رسد یک مثلثی که شرارت پیشگان در آن  نقش دارند، شکل گرفته که مقابل محور مقاومت صف آرایی کنند.  او افزود: یک ضلع آن آمریکا و اروپاست ضلع دیگر رژیم صهیونیستی و سومین ضلع هم ارتجاع عرب است.
 
معامله ناکام قرن 
او گفت: کشور بحرین سالهاست که نیروهای پیاده نظام سعودی آنجا را اشغال کرده اند و مستعمره عربستان است.
 
عربستان به دلیل پول زیاد و برای حفظ بقای خود این کار را انجام می دهد همچنین قولی که برای مبادره عربی و عادی سازی روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیست داده شده است.
 
عابدینی گفت: کوشنر داماد ترامپ، نماینده آمریکا درغرب آسیا و سفیر آمریکا در رژیم صهیونیستی سه نفری هستند که معمار این طرح شده اند اما در مقابل سندرز که نامزد دموکراتهاست همچنین کشورهای اروپایی از جمله مقامات انگلیسی و آلمان مخالف این طرح هستند.
 
عابدینی گفت: این طرح محقق نخواهد شد چون به غیر از امارات و اردن کشورهای دیگر عربی منطقه به صورت علنی با این طرح موافقت نکرده اند.
 
حسن عابدینی در ادامه گفت: رژیم صهیونیستی از سال 1948 قصد کرده فلسطینی ها را از سرزمین شان بیرون کند.
 

برچسب ها: معامله قرن ، آمریکا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°