پرداخت تسهیلات در استان های سیل زده شتاب گرفت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:50 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۷۰۷۱۶۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲
استانداران استان های سیل زده از شتاب گرفتن عقد قرار داد بانک ها و پرداخت تسهیلات ابراز رضایت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عزیز الله مهدیان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در برنامه تیتر امشب گفت: ارزیابی ها مستمر انجام می گیرد چون خانه هایی هستند که بر اثر سیل در ظاهر آسیبی ندیده بودند اما الان با سست شدن پی و بنیاد آنها دچار آسیب شده اند. 
 روند پرداخت تسهیلات شتاب گرفته است
مهدیان از این که کار عقد قراردادها در بانک سرعت گرفته ابراز خشنودی کرد و افزود: بانک ها اگر مثل بنیاد مسکن و هلال احمر از استان های مجاور کمک بگیرند کارها شتاب بیشتری خواهد گرفت.
 
 شریعتی استاندار خوزستان نیز از شتاب گرفتن پرداخت تسهیلات ابراز رضایت کرد و درباره میزان آسیب ها به زمین های کشاورزی افزود: 213 هزار هکتار از زمین های کشاورزی زیر آب رفت که 205 هزار هکتار از آب خارج شده و 8 هزار هکتار مانده که در تلاشیم آن هم خارج کنیم. 
 روند پرداخت تسهیلات شتاب گرفته است
استاندار خوزستان با اشاره به این که امکان هدایت آب به کانون های ریزگرد در برخی مناطق وجود دارد گفت: بخش عمده ای از تالاب های جنوب شرق اهواز که از کانون های ریزدگرد بودند الان پرآب و مرطوب اند.
 
حق شناس استاندار گلستان نیز با ابراز رضایت از روند عقد قراردادها در بانک ها گفت: کار صدور پروانه ها در شهرداری هم از 50 واحد به 500 واحد رسیده است و تا پایان هفته به 800 واحد خواهد رسید. 
روند پرداخت تسهیلات شتاب گرفته است 
حق شناس با بیان این که 146 بنگاه اقتصادی در سیل آسیب دیده اند گفت: میزان خسارت این واحدها 244 میلیارد تومان برآورد شده است که هفته گذشته با کمک بانک ها 23 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شده بود که تا پنج شنبه نیز 27 میلیارد تومان دیگر هم پرداخت خواهد شد.
 
 خادمی استاندار لرستان نیز درباره مهندسی رودخانه ها و ساخت دیوارهای محافظ گفت: ساخت دیوارهای محافظ به بنیاد مسکن و وزارت نیرو سپرده شده که کارهای طراحی آن در حال انجام است اما تاکنون متاسفانه هنوز شروع نشده، زیرا که اولویت، ساخت خانه هاست.
 روند پرداخت تسهیلات شتاب گرفته است
او درباره توزیع اقلام و کالاهای خانگی نیز گفت: با نظارت هایی که توسط ستاد اجرایی امام و نمایندگی ولی فقیه و فرمانداری ها صورت می گیرد، امکان این که فردی 2 بار کالا و اقلام لوازم خانگی بگیرد وجود ندارد، زیرا هر فردی که کالا دریافت می کند اسم و مشخصاتش در سامانه استانداری ثبت می شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°