ثبت چند اثر فرهنگی ناملموس اردبیل

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:13 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۰۷۱۶۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
شيوه مداحي، نوحه خواني، مولودي خواني و مناجاتخواني مرحوم استاد سليم مؤذنزاده اردبيلي به شماره 1830 به ثبت ملي رسيد و از لوح ثبتي با حضور مسؤولان استاني و كشوري رونمايي شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   در مراسم رونمايي از ثبت ملي ميراث ناملموس شيوه مداحي استاد سليم موذنزاده همزمان با همايش ملي شوراي ثبت ميراث ناملموس كشور ظهر امروز در سالن همايش كتابخانه بيضا اردبيلي برگزار شد.
در اين مراسم مصطفي پورعلي مديركل دفتر ثبت آثار و احياي ميراث معنوي و طبيعي سازمان ميراث فرهنگي كشور، ثبت ملي و جهاني آثار را با هدف احيا، صيانت و معرفي گسترده آنها دانست و تصريح كرد: ثبت ملي موجب همدلي و حفاظت از آثار و ثبت جهاني نيز موجب توسعه تعاملات كشور ميشود.
پورعلي افزود: در بخش آثار ناملموس، ثبت اثر ميتواند به ترويج و معرفي غناي فرهنگي يك منطقه منجر شده و همدلي در حفاظت از اثر فرهنگي را فراهم سازد.
او با بيان اينكه شيوه مداحي استاد سليم موذنزاده اردبيلي كم نظير و بخشي از هويت فرهنگي و تاريخي اين استان است، گفت: نقش معنوي و مذهبي استان اردبيل همچنان كه از نامش سرزمين مقدس پيداست بيبديل و غير قابل انكار است.
 
 
برچسب ها: مداحی ، موذن زاده
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°