بازگشت سه فضانورد ایستگاه بین‌المللی فضایی به زمین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:37 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۷۰۷۲۷۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
سه فضانورد ایستگاه بین‌المللی فضایی پس از سپری کردن ۲۰۴ روز در فضا، صحیح و سالم با کپسول سایوز به زمین بازگشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کپسول سایوز با سه فضانورد از کشورهای کانادا، روسیه و آمریکا ساعت ۸:۴۷ دقیقه صبح روز سه‌شنبه (دیروز) به وقت محلی (ساعت ۲:۴۷ دقیقه گرینویچ) پس از یک پرواز سه ساعته از ایستگاه بین المللی فضایی در قزاقستان به زمین نشست.

نخستین پرواز
 
«آن مک کلاین» از آمریکا و «دیوید سنت ژاک» از کانادا دو تن از فضانوردانی هستند که در پایان نخستین پرواز خود با این آزمایشگاه در حال گردش، به زمین بازگشته‌اند. «اولگ کونوننکو» از روسیه نیز در اتمام چهار مأموریت فضایی خود به زمین برگشته است با این حال هر سه این فضانوردان ۲۰۴ روز را در فضا سپری کرده‌اند.

این فضانوردان که همگی از اعضای خدمه مأموریت Expedition 59 هستند، پس از سپری کردن هفت ماه در ایستگاه بین‌المللی فضایی و انجام صدها آزمایش علمی در زمینه‌های مختلف و چند پیاده‌روی فضایی به زمین بازگشتند.

از خدمه مأموریت Expedition 59 تنها «نیک هاگ» و «کریستین کوچ» از آمریکا و «آلکسی اووچینین» از روسیه در ایستگاه بین‌المللی فضایی باقی مانده‌اند.

فضانوردان با کمک از کپسول سایوز خارج شدند

کونوننکو اولین فضانوردی که با کمک از کپسول سایوز خارج شد، به نظر خسته و رنگ پریده می‌رسید اما مک کلین و سنت ژاک پر انرژی بودند.

فضانوردان پس از خروج از کپسول سایوز بر روی چند صندلی در کنار کپسول سایوز و در معرض نور خورشید قرار گرفتند تا معاینه‌های اولیه پزشکی بر روی آنها انجام شود.
کونوننکو در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا از مشاهده آب و هوای زمین خشنود است، گفت که پس از سپری کردن ۲۰۰ روز در فضا، دوست دارد که هر نوع آب و هوایی را ببیند.

انتظار می‌رود که این فضانوردان به یک فرودگاه محلی منتقل شوند و از آنجا به پایگاه‌های اصلی خود پرواز کنند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°